| mumapadurii a întrebat:

Pentru fetehappy Am 14 ani si sanii destul de dezvoltati,port de ceva timp sutien dar nu am gasit inca o marime potrivita desi am incercat mai multe, cum pot afla masura exacta (fara noifetele)?

Răspuns Câştigător
| amrm a răspuns:

Uite aici ceva online. http://www.pcfarm.ro/calculator_marime_bust_sutien_chilot.php

@Diiiidi, mie imi iese nasol dupa stilul ala de calcul

3 răspunsuri:
| AlysaAly a răspuns:

Buna! Eu ca sa-mi gasesc marimea mea probez toate sutienele si le iau pe cele care cred ca mi se potrivesc, pentru ca nu toate sunt la fel. De exemplu: Romania are un tip de masura, americanii au si ei, iar spaniolii pe a lor. Deci nu se aseamana deloc masurile. Eu mi-am cumparat un sutien din Romania acum 3 ani si avea masura 95B iar din Spania cand am fost sa-mi iau sutien imi spunea masura ca este 110 si litera nu-mi amintesc care era. Deci sunt in aceeasi problema ca si tine, nici eu nu stiu care este masura mea exacta, dar imi iau sutienul care vad ca mi se potriveste nu trimit pe niemni sa-mi caute daca ii dau masura pentru ca este posibil sa imi vina cu una mica. In acest caz cu mama, ca sa ma duc sa-mi cumpar merg cu ea sau singura sa le fac proba.

O zi bunawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Diiiidi a răspuns:

Buna!
1.masoara de jur-imprejurul cosului pieptului, imediat sub sani. intinde bine centimetrul cand faci asta. apoi adauga 12 centimetrii.Asa obtii marimea pieptului tau, de ex:
68cm+12 cm =80 cm
2. acum masoara peste partea cea mai plina a sanilor peste mameloane.Nu le turti cu centimetrul.
-daca ai obtinut acelasi rezultat ca la marimea pieptului, porti cupa AA.
-o diferenta de 2, 5 cm inseamna ca ai cupaB
-o diferenta de 5 cm inseamna ca ai cupa C
-o diferenta de 7, 5 cm, inseamna ca ai cupa D
Sper ca te-am ajutathappy