| Boom1996p a întrebat:

Cam pe la ce varsta iti vine sperma? Am 15 ani si inca nimic atunci cand ma masturbez(nu o fac des) insa mi-a dat in timpul somnului de 2 ori acum ceva timp. Pareri va rog

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai polutiile nocturne esti ok, iar cu placerea e putin diferit, esti inca mic - dar nu exagera cu masturbarea! - si nu toti avem sensibilitatea specifica la fel.
Cu timpul, ai toate sansele sa ceasca pplacerea, iar cand vei incepe viata sexuala si mai si!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te mai masturba, momentan esti in crestere si organele tale sexuale nu sunt pe deplin dezvoltate, tu acum ai polutii nocturne din cauza viselor erotice, după varsta de 18 ani se vor mai maturiza organele si vei putea avea spermă si atunci poti avea si prima experienta sexuală cu o fată sa va dezvirginati amindoi prin sex, dar numai cu prezervativ,. Asa ca pana atunci bucura te de orgasmele din vise adica de polutiile nocturne si lasa corpul sa se dezvolte frumos nu mai abuza de labă.

| Violleta2022 a răspuns:

Sperma vine dupa 14-15 ani.
La unii baitei vine mai repede, la altii ceva ami tarziu, depinzand direct de dezvoltarea fizica si hormonala a copilului.

| mihai69 a răspuns:

Înseamnă că nu știi să te masturbezi cum trebuie. Dacă ai avut poluții, înseamnă că d.p.d.v. anatomic e totul ok la tine.

| Boom1996p explică (pentru mihai69):

Sa stii ca m-am gandit si la asta pentru ca nu simt nici cine stie ce placere atunci cand o fachappy

| doctorandus a răspuns:

Treci pe la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Esti la varsta cand ai sperma din belsug.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta de 15 ani ar trebui sa ai sperma, plus ca ar trebui sa simiți o placere când te masturbezi și mai ales când ejaculezi.

| Anca32 a răspuns:

Doar un medic poate sa ți spună exact de ce se întâmplă asta

| Anca32 a răspuns:

Chiar nu înțeleg de ce atâta masturbare la asa vârstă? Revenind la subiect pot sa ți spun doar ca nu la toți de gen masculin le apare sperma la fel, depinde de fiecare în parte. Masturbarea continua poate duce la probleme în timp. Totuși dacă te îngrijorează asa tare aceasta chestiune ar fi de spus sa te duci la un medic el îți poate spune exact cauza după un consult dacă e ok sau nu asa