| Boom1996p a întrebat:

Am 15 ani si cand ma masturbez nu imi da sperma. Tin sa mentionez ca mi-a dat sperma in timpul somnului de mai multe ori. Sfaturi? Sa fiu ingrijorat?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai ai de asteptat, deoarece la varsta ta inca organele sexuale nu s au maturizat, după varsta de 18 ani se vor maturiza si vor produce spermă, iar in timpul somnului apar vise umede de aceea ejaculezi acela este un semn ca de acum înainte va apărea adevarata spermă. Dar ai rabdare si nu te mai masturba ca nu faci decat rau.

| Boom1996p explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ma masturbez des. de doua ori pe luna maxim.dar ma ingrijoram ca auzeam de la colegi ca lor le da

| Violleta2022 a răspuns:

Sperma apare la pubertate, dupa 14-15 ani, iar la unii baieti chiar dupa 15-16 ani.
Ai rabdare sa mai cresti, ca nu au intrat zilele in sac si nu ai nevoie de sperma aia.

| doctorandus a răspuns:

Treci pe la medic.

| Boom1996p explică (pentru doctorandus):

De ce? E ceva grav?

| doctorandus a răspuns (pentru Boom1996p):

Poate ai probleme hormonale. Ma rog, eu nu stiu asta, dar o afli de la medic daca e de aflat.