| Cristina788 a întrebat:

Când apar primele simptome de sarcină? Au trecut 14 zile de la ultimul contact sexual.
Dar nu am avut niciun simptom inseamnă că nu sunt însărcinată? Când pot face testul de sarcină?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Testul il poti face la sfarsitul lunii septembrie si vezi atunci daca esti sau nu esti insarcinată

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 3 sapatmani de sarcina, din momentul cand s-a produs sarcina.
Testul de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.
orice test facut inainte de 21 de zile, va fi inutil si eronat.

| Eireann a răspuns:

La nici 2 saptamani de la ultimul contact nu o sa ai nici un simptom. Primul si cel mai important simptom este intarzierea mensturatiei. De obicei ca sa ai in test de sarcina concludent trebuie facut la 21 de zile de la ultimul contact sau la 5 zile dupa intarzierea mensturatiei dar stiu ca acum poti sa faci si Mai rapid sau poti face in test de sange.