| Lala_6583 a întrebat:

Cand e bine sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Cand vrei tu dupa 16-17 ani

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Viata sexuala poti sa o incepi in momentul in care corpul tau si-a intregit dezvoltarea sexuala(esti maturizat sexual), atunci cand descoperi o persoana pe care sa o iubesti si in care sa ai incredere.Asta se poate intampla cam dupa 17-18 ani.Bineinteles,avem site-ul plin de exemple contrare...

| mgtow a răspuns:

La 18 ani.

NOname
| NOname a răspuns:

Viata sexuala o incepi atunci, cand te simti pregatit/a si fizic, si psihic si ai intalnit persoana potrivita. Preferabil dupa 18 ani.

| BRG a răspuns:

Cînd ești căsătorită

| AdinaCrissa a răspuns:

O fata, dupa parerea mea, dupa 18 ani. La 15, 16 ani esti inca un copil. LA 18, cand ai majoratul facut si estio pregatita si fizic si psihic. La un baiatthinking pe la 16, 17, cred.

| catalina_2916 a răspuns:

Can te simti u pregatita.cand exista sentimente puternice intre voi.si daca te referi la varsta, nu exista o varsta exacta pentru asta, dar iti recomand sa n-o o faci la o varsta frageda pentru ca mai tarziu sa nu-ti para rau.asculta-ti si mintea, nu doar inimawinking

| yulyanna a răspuns:

Prietenul meu zice mereu "in noaptea nuntii"

| Nokitochikushi a răspuns:

Toate la vremea lor!

| Maryanoo a răspuns:

Dupa 18 ani!

| Micutu23 a răspuns:

Atunci cand esti pregatit. Dar dupa 18 ani ar fi ideal pentru a nu intra in penal( raporturi sexule cu un minor) si tot atunci corpul tau ajunge aproape de maturitate. Si te vei putea bucura din plin de placerile oferite de actul sexual.