| Larisamonica a întrebat:

Când ești însărcinată ai dureri de burta? Am o durere de burta, nu mereu, ma înțeapă uneori foarte tare și simt o arsura și la atingere ma dor sanii și îi simt și puțin umflați.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ti-a intarziat menstruatia? Ai avut contact sexual in ultimul timp? Nu e obligatoriu as fi insarcinata daca ai aceste simptome, dar poti face un test de sarcina.

| Larisamonica explică (pentru dullcat):

Da mia întârziat 6 zile

| AdioTPU a răspuns:

Fa un test de sarcina.

| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!

Cel mai sigur verifici dacă ești însărcinată făcând un test de sarcină.
Organismul fiecărei femei e diferit unele pot avea dureri, altele sunt mai rezistente. Nu te poți lua după aceste semne!
Durerile descrise de tine pot fi cauzate și de menstruație spre exemplu sau pot apărea și din alte cauze.
Sfatul meu e sa faci un test de sarcină imediat și să consulți un medic.

Multă sănătate!