| Iubibila01 a întrebat:

Cand iei anticonceptionale yasmin, menstruatia iti vine mereu in aceeasi zi de pauza, cum ti-a venit in luna precedenta? (de exemplu daca luna trecuta a venit in ziua a patra de pauza si luna asta va veni tot in ziua a4a)?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este o "regulă" generală, DEPINDE cum se "reglează" organismul...

Totuşi, de obicei sângerarea similară menstrei începe cam în aceeaşi zi.

Toate cele bune.

| SunnyDay88 a răspuns:

In principiu da.

| AndyLavy a răspuns:

Eu iau anticonc de 3 ani, insa un alt tip. Mie menstruatia intotdeauna mi-a venit in aceiasi zi de pauza, spre sfarsitul perioadei, de obicei in ziua a 5-a. Insa in primele luni nu trebuie neaparat sa fie tat de regulata, deoarece corpului ii trebuie timp sa se acomodeze. oricum dupa cateva luni, nu ar trebui sa existe nicio problema.

| Iubibila01 explică (pentru AndyLavy):

Multumesc big grin

| AndyLavy a răspuns (pentru Iubibila01):

Cu placere, ma bucur daca te-am putut ajuta. O seara frumoasa!

| Iubibila01 explică (pentru AndyLavy):

O seara frumoasa si tie :*

| AndyLavy a răspuns (pentru Iubibila01):

Daca mai ai intrebari legate de AC, mi le poti adresa, si daca pot am sa te ajut.

| Iubibila01 explică (pentru AndyLavy):

Multumesc mult :*