| Ujghgg a întrebat:

Cand o femeie se uda e acelasi lucru cu Orgasm ul? Sau sunt 2 lucruri diferite? Cum stiu ca are orgasm, se uda, sare ceva din ea e ca la noi? laughing))

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Udarea vaginului nu este acelasi lucru cu orgasmul.
Udareala fete este similara cu excitarea si erectia la voi, fiindca amandoua raspund la un stimul de excitare.
Orgasmele femeiesti sunt de 2 feluri: cel clitoridan (cu degetul sau limba pe clitoris) si cel vagina (btinut cu un pens maricel si experimentat sau cu un falus).
Nu sare nimic din femeie cand are orgasm, doar spasme de placere, pe care le site si barbatul si asa isi da seama ca are orgasm. Putine, foarte putine femei, pot exlimina putina urina, cand au orgasm vaginal.

| CuvantulLuiPetru a răspuns (pentru Violleta2022):

Te referi la squirt cand spui de urina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CuvantulLuiPetru):

Da, numai ca acest copil nu va intelege ce este squirt, de aceea am incercat sa explic in termeni cat mai simplii, pentru el.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sunt doua lucruri total diferite.

| Ralucaacular2019 a răspuns:

Doua lucruri diferite.
Udatul e atunci când e excitată, iar orgasmul e punctul culminant al plăcerii. Ca și la bărbați( se termina cum ziceți voi laughing )
Dacă te referi la udat ca secvențelor din filmele pentru Adulți ei bine nu e chiar asa ( jur ca nu știu ce fac alea de fac așa urat laughing )
Îti dai seama din mimica și corpul ei și da e o secretie.
Sper ca te-am lămurit ca sunt praf la explicații.
Dar cred ca mai simplu ar fi sa vezi un film legat de chestia asta.