| maia9090 a întrebat:

E o intrebare mai intima,dar trebuie sa stiu. Ca femeie,cand ai orgasm, cat dureaza pana iti dai drumu?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de gradul de excitare, de partener.Cat este de bun. Unele femei nu au orgasm toata viata.Din probleme anatomice.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de fiecare. Am cunoscut o femeie care avea orgasm numai cand vedea un barbat care-i placea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul se poate defini ca fiind gradul suprem de voluptate ce apare la încheierea actului sexual.Este punctul culminant al excitației sexuale.Orgasmul este o descărcare fizică de energie care afectează întregul corp prin contractii ritmice si spasmodice a muschilor vaginali si anali.De asemenea se pot elimina mari cantitati de lichide vaginale in acel proces asimilat cu o ejaculare femenina. Durata este determinata de gradul de excitare a fiecarei femei si poate fi simpla sau multipla ce se manifesta printr-o insiruire de mai multe orgasme scurte si violente/intense intr-un interval scurt de timp.

| mihai69 a răspuns:

Să-ți „dai drumu" și să ai orgasm e același lucru, spus în două moduri.
Așadar, dacă întrebarea este „în cât timp de la începerea unei activități sexuale [act sexual sau masturbare] ajunge o femeie la orgasm?" atunci răspunsul corect este: în funcție de fiecare femeie, poate dura de la câteva secunde până la câteva zeci de minute. Unele femei pot avea orgasme multiple (nu se vor opri după primul), altele pot avea numai unul singur și orice excitație ulterioară e neplăcută, ele având nevoie de o perioadă de revenire, înainte să mai poată ajunge iar la altul.

| Felys a răspuns:

Nu este ceva fix,este la voia intamplarii,poate sa difere de la o partida la alta chiar daca esti cu acelasi partener,poate sa fie influentat si de starea ta psihica,fizica, poate fi sau nu, deci nu exista o siguranta ca vei avea orgasm, si in nici un caz nu este de vina partenerul, daca tu ai o problema de servici sau de scoala si esti stresata ma indoiesc ca vei reusii sa ajungi la orgasm indiferent cat s-ar stradui partenerul

| qMoonShine a răspuns:

Cam 69 de minute cu aproximatie.Vezi sa nu te exciti cand vezi numarul ala, imi pari cam hormonoasa.

| maia9090 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Si, in timpul actului am momente cand cred ca am orgasm, adica e o placere diferita de placerea din timpul actului si e mult mai intensa.Dar nu mai pot continua si nu dureaza mult din cauza asta. Daca nu cred ca am scurgeri vaginale in afara de cea normala deci nu "mi dau drumu" nu pot avea orgasm? cateva secunde