| PinkySky a întrebat:

Cand o relatie de lunga durata isi pierde farmecul? Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| simona_3709 a răspuns:

Cand o relatie de lunga durata isi pierde gustul, nu mai poti face nimic. Poti doar sa-ti strangi amintirile si sa pleci.
Oricat de mult ti-ai dori ca lucrurile sa revina la normal asta nu se va intampla. E ca o punga cu cipsuri dupa ce o mananci nu mai poti sa o umpli si chiar daca ai putea, ai fi satula si n-ar mai avea acelasi gust.
Deci, ca o concluzie pastreaza clipele frumoase din aceasta relatie si mergi mai departe
Numa` bine

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iei pistolul in mana il incarci cu un glont si adio la viata.

| BlueHusky a răspuns:

Cand o relatie isi pierde farmecul ---> Start a new one.Have fun.

| simona_3709 a răspuns:

Nu uita. Dragostea nu inseamna MILAwinking
Nu ai de ce sa te chinuiesti daca nu mai merge.
Trebuie sa fi puternica si increzatoare-n tine. n-are rost sa suferi singura, numai pentru ca iti e mila de partener.
O sa-ti pun o intrebare. tu crezi ca daca partenerul se hotarea sa termine relatia asta se gandea la tine? raspuns: Nu prea.
Asa ca nu confunda DRAGOSTEA cu MILAwinking
Sunt 2 lucruri diferite
numai bine big hug

| bogdan74688 a răspuns:

Cand o relatie lunga isi pierde farmecul, inseamna ca e deja a15a mi oara cand face-ti acelasi lucru; STOP
Gandeste'te ce nu ati apucat sa faceti - iesiri in club, locuri prin care nu ati mers, lucruri care nu le-a-ti facut; stiu ca initial iti va parea ca ai facut totul, dar nu e asa.
Incearca sa o surprinzi; spune-i mai des te iubesc, daca nu obisnuiai, mai daruieste-i ocazional cate un trandafir, creaza cate-o seara romantica, cu trandafiri pe pat, si muzica romantica, si nu numai - sunt enorm de multe idei happy trebuie sa ai imaginatie big hug bafta :* dam funditabatting eyelashes?

| Creolina a răspuns:

Pai mai iesiti si voi in cluburi... distrativa impreuna si se va imbunatati situatia

| PinkySky explică:

Simona... si daca ai vrea sa renunti la relatie? si ii este mila sau ai resentimente fata de partener?straight face

| PinkySky explică:

Simona...

O sa tin cont de sfaturile tale si sper sa pot sa fac ceea ce vreau si sa las mila la o partestraight face

| BeyondDreams a răspuns:

Se ajunge la o asemenea situatie cand apare monotonia... sunt de parere ca amandoi trebuie sa mentina acea stare de fericire si baiatu, in special el, sa o surprinda pe fata mereutongue