| sunnydays a întrebat:

Cand rezultatul pe un test de sarcina este pozitiv, a doua linie rosie care indica acest fapt e la fel de nuantata ca prima?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De cele mai multe ori e usor mai palida, mai ales daca este facut la interval scurt dupa contactul sexual (21-25 de zile). Dar repetarea lui, dupa 3-4 zile, din prima urina de dimineata conforma primul rezultat.

Abh
| Abh a răspuns:

Da, asa ar trebui sa fie, altfel testul se considera neconcludent si se repeta, neaparat din prima urina de dimineata.