| Rmnk97 a întrebat:

Cand spuneti ca o fata e pitipoanca la ce va referiti? (Vreau sa-mi da-ti niste trasaturi de caracter daca le putem numi asa). Fundita celui sau celei care imi va descrie cel mai bine o PITZIhappy P.S.: In general nu folosesc tz pentru t dar aici l-am folosit pentru intelegerea contextului)

Răspuns Câştigător
| Numero1 a răspuns:

Pai o pitipoanca este acea fata extravaganta cu un dictionar shic cica, care vorbeste cu fata, baby, iubi...
De obicei ea mai vine la pachet cu o prietena.Ambele imbracate cu haine stralucitoare si scumpe. Sunt acele fete care se pozeaza prin bai in diferite ipostaze si posteaza pe diferite site-uri. In general sunt acele fetiscane care se da la orice barbat bogat si nu ezita niciodata,au multe fite in cap, prea putina materie cenusie in cap si rad incontinuu si tare.
Exempul de astfel de creaturibig grinaniela Crudu, Tonciu, sanziana, simona trasca, simona sensual(probabil matca tuturor pitipoancelor)... etc etc.

| Azµre a răspuns (pentru Numero1):

Din astea Simona Trașcă e mai cu capul pe umeri da și aia își dă în petec rău...
Bun răspuns. Fundă pentru Numero1

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg genul ala de fata mereu imbracata in niste colanti de i se vede fundul mai bine decat daca era goala, mereu machiate, date cu ruj si la inmormantare si oja de unghi la 50 de bani, cu parul vopsit, asta e doar ce poti sa vezi la ele, umbland cu gentute Louis Vuitton desigur fakeuri cumparate din targ. Unele pitipoance poarta ochelari ochelari de soare, si pana la urma ce are daca afara ploua sau chiar ninge? desigur nu unii reali din sticla ci din plastic ieftin cumparati de la taraba unor tigani cu maxim 5 lei.
Ca si comportament nu o sa poti sa porti o conversatie normala cu una dintre ele o sa fie prea ocupata sa isi faca poze sa le puna pe Facebook, si in loc sa fie atenta la conversatie o sa te transforme in fotograful ei (tipul care ii fotografiaza fundul).Din pozele unei pitipoance nu trebuie sa lipseasca statusul ei de viata dupa care se ghideaza, gen :
,, Nu sunt o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu speciala! ''
inevitabil copiate de pe internet fiindca vor sa para inteligente, dar stiu ca nu sunt in stare sa si fie.
Unele specii de pitipoance sunt cele care in poze isi scot limba afara din gura intr-o parte si inchid un ochi ceva in genul asta https://www.google.ro/......ps?/search nu au loc de ea in gura si pana la urma trebuie sa faca ceva cu ea.
O pitipoanca veritabila trebuie sa aiba cel putin o poza in care sa faca bot de rata.
In final o pitipoanca trebuie sa se pupe cu jumatate din baietii din liceu, iar in descriere sa scrie,, suntem doar prieteni'' pentru ea este o mare realizare, si nu e de ajuns sa stie ea asa ca face si poze in caz ca cineva nu o crede, sa stie cu cine se pune!

| xBya a răspuns:

Vorbeste cu un accent foarte afectat, gesticuleaza cu mainile gen 'of, mai lasa`ma', isi da aere de importanta, se imbraca in culori stridente si aprinse, cand o vezi ai impresia ca a vomat`o un curcubeu, isi face poze cu limba pe afara, buzele tuguiate si mai stiu eu ce, si, bineinteles, in cap are o guma de mestecat mare, roz si lipicioasa care o impiedica sa gandeasca. Gretos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru xBya):

Poate gesticula si cu altceva?

| xBya a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, e un pleonasm, ti`e ziua mai frumoasa acum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru xBya):

happy nu e cazul sa te superi.

| Marijuana a răspuns (pentru anonim_4396):

Pitipoancele pot gesticula si cu picioarele laughing. Pentru ele totul este posibil smug

| Manuela18 a răspuns:

O pitipoanca e ca un semafor stricat. Se imbraca cu 2-3 marimi la haine si pantofi mai mici,ar fi in stare sa-si taie din deget doar sa-i incapa pantofiorul. Duce o mare lipsa-de creier, ma gandesc ca isi ia capul dupa ea ca sa nu-i ploaie in gat si pe post de accesoriu. Are un vocabular virusat, o sa auzi doar:fata, hai ma lasi, draga, ce misto etc. Este atrasa de mirosul banilor si de mirosul barbatilor de peste 45 aniwinking Isi fac poze in ipostaze dezgustatoare pe wc, atarnata de o oglinda cu buzele tuguiate, are un ras scos dintr-o enciclopedie video-imita toate animalele salbatice atunci cand rade, are un ruj strident si cu 488 de mii de straturi de fond de ten si pudra si cu ce se mai da ea.winking

| Mariaa_Anna_1997 a răspuns:

Da.mi add: Anna_nfc, nu sunt pitipoanca dar pot sa iti descriu foarte bine prin ce se catalogheaza una.