| goodpitzi a întrebat:

Care a fost cea mai lunga perioada in care nu ati putut sa uitati un/o ex?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca perioada necesara sa uiti un ex e de trei ori mai mare decat perioada in care ai fost cu el.

16 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Cred ca m-am gandit la cineva vreun an de zile aproape...depinde cat de mult ai tinut la persoana aia...bine, ca la noi era situatia incerta, acu ne impacam si acu ne desparteam ...depinde de om si relatie big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La mine a trecut mai bine de jumatate de an si inca ma gandesc la el. Nu mai vreau sa fiu cu el... si daca as vrea nu s-ar putea din cauza distantei... Dar... nu pot sa spun ca l-am uitat...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai cred ca 2-3 luni.Asta a fost cea mai lunga perioada.happyMie imi este cam greu sa uit de o persoana.Nu pot sa trec asa de repede peste asta.happy

pupimik
| pupimik a răspuns:

3 luni

| lia a răspuns:

Este nevoie de mult timp ca sa uiti o relatie care ai avut-o cativa ani. Aceasta difera de la persoana la persoana pentru ca eu de exemplu, imi doresc sa imi treaca ranile dar nu sa uit, vreau sa imi aduc aminte dar sa nu ma afecteze cu nimic. Cred ca am reusit acest lucru abia acum, dupa 4 luni de la despartire.

| Mya a răspuns:

Au trecut aproximativ 7 luni de cand m-am despartit de el si inca nu am reusit sa-l uit complet, iar asta pentru ca l-am vazut tot mai des si chiar ne-am mai intalnit de cateva ori si poate si fiindca stiu ca si el inca tine la mine... A fost singurul baiat pentru care am avut sentimente atat de puternice.Oricum...usor,usor tind spre vindecare.Au inceput sa fie tot mai rare momentele in care am imagini fulgere din clipele petrecute alaturi de el...

| ioanaa a răspuns:

Cateva luni bune. prima iubire, deh, e greu sa vezi cum se termina. Acum, ca am mai crescut, parca mi-e mai usor sa trec peste deceptii.

| dulshe a răspuns:

1 luna, cred.

| MarYoBenucci a răspuns:

Depinde si cat ai stat q ea/elwinking eu zic k o sa uiti dupa c te indragostesti de altcinevawinking numai bine

| machupicchu a răspuns:

3(trei)zile

| Diav0la a răspuns:

Cu cat esti mai tanar au atat totul se petrece la o intensitate mai mare ...cand mai cresti si te maturizezi ai deja experienta deceptiei si stii cum sa ii faci fata. Cel mai mult, pana nu am mai simtit acei fluturi in stomac trecand pe langa el, a durat aproape un an. A fost dificil; dar am invatat multe in perioada aceea. Ajuta sa schimbi programul zilnic, plimbarile si munca si incet incet trece...

| GreenSky a răspuns:

Pfff...nici acum nu mi-am uitat prima dragoste...si nici nu cred ca o sa o uit vreodata...

| tukhey23 a răspuns:

Ignor chestia si trece de la sinehee hee

| dreamerlainen a răspuns:

Aproximativ 2-3 luni!

| Adelina_5610 a răspuns:

laughing vreo 1-2 luni...laughing) dupa am revenit la normalbig grin...eeeh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well, eu nu uit. Doar se estompeaza amintirea ei, dar ramine acolo intr-un colt. Din pacate. Sau din fericire. Nu stiu nici eu.