| GogosikaInfuriata a întrebat:

Care ati mai trecut printr-o despartire, apoi v-ati impacat dupa o perioada cu acea persoana? Eu ieri m-am impacat cu fostul meu prieten dupa o despartire de 4 luni, dar pot spune cu mana pe inima ca nu sunt fericita sad Nu reusesc sa-mi dau seama de ce. Nu mai am incredere in el, si stie lucrul asta, el zice ca toate astea se recastiga, dar eu ma cunosc si stiu cat de greu o sa-mi fie sa mai am incredere in el + ca nu mai simt ce simteam odata, adica inca il mai iubesc, dar nu stiu cat as mai fi dispusa sa lupt si sa-mi bat capul ca totul sa mearga. Poate fi si din cauza ca in aceste 4 luni am vorbit si cu altcineva (doar am vorbit, nu am putut merge mai departe, pentru ca simteam in adancul sufletului ca o sa ma impac cu fostul)? Si din cauza ca mi-a placut prea mult caracterul celuilalt, viziunea lui despre o relatie si despre viata in general, felul lui luptator de a fi, cum vorbea si cum se comporta cu mine? thinking Va rog luminati-ma care ati mai trecut printr-o asa experienta. Poate este doar o pasa proasta a mea thinking Multumesc

Răspuns Câştigător
| panda_3737 a răspuns:

Ganditi-va care au fost problemele care v-au despartit data trecuta vorbiti intre voi si totul poate sa mearga mult mai bine decat la inceput.Eu m-am impacat dupa aproape un an. Vorbeam zilnic. El a mai avut relatii, eu nu. Dar acum e totu bine si sper sa fie si de acum incolo.Nu te mai gandi cum o sa fie, ca n-o sa fie bine.Lasa lucrurile sa vina de la sine. Bucara-te de perioada asta.Totul se rezolva in timpbatting eyelashes. Spune-i ce asteptari ai de la el si nu uita ca nimeni nu e perfec.Rau cu rau, dar mai rau fara raubatting eyelashes:*. iubesti o persoana si cu calitatile, dar si cu defectele pe care le are. ai grija de tine >:d

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu niciodata nu m-am impacat cu o fosta. Si nu cred ca va fi cazul. Sa raman in situatie amicala da, sa reluam relatia niciodata. Mi-e greu sa cred. Poate doar daca intalnesc peste 5-6 ani o fosta si sa vad ca s-a schimbat in bine. Eu m-am regasit in situatia ta. Asta se numeste despartire. M-am despartit de fata si am mers fiecare pe drumul lui. Daca nu mai e iubire ca la inceput relatia nu are rost. Eu te sfatuiesc sa pui capat relatiei actuale, incearca sa iti dai seama ce s-a intamplat si sa inveti din relatia asta. Incearca sa pastrezi legatura cu celalalt baiat si dupa ce crezi ca ai scapat de fantomele acestei relatii te poti aventura intr-o relatie cu el sau daca nu cu alt baiat.

| catthshshshs a răspuns:

Nici eu nu m-am impacat niciodata cu un fost prieten!
In primul rand pentru ca nu se merita, in al doilea rand pentru ca relatia respectiva oricat ai incerca tu sa o refaci, nu va mai merge!

| Arthur a răspuns:

Dragă @eyogrl, cu părere de rău îţi spun că nu va mai fi niciodată ce a fost. Problemele care v-au despărţit, vor reapărea mai devreme sau mai târziu.
Singura şansă e să renunţi la personalitatea ta şi să te transformi în altceva, să nu mai fii tu.

| paramore a răspuns:

Eu m-am impacat cu prietenul meu dupa 6luni in care nu am vorbit deloc, si fiecare si-a vazut de viata lui, sa zicem asa vroiam sa uitam unul de altul(dupa 11luni)saddar nu am reusit, cum ne-am inalnit am uitat de tot ce era in jurul nostru, si am inceput sa ne apropiem din nou, in fiecare zi tot mai mult...si am inceput iar de la 0.eram constienta ca o sa fie greu, pentru ca amandoi ne pierdusem increderea, dar am vrut sa incercam, sa vedem ce o sa fielove strucksi nu imi pare rau pn acum.am reusit sa trecem peste faza aia, la fel si u, dk crezi ca ink il mai iubesti lupta pentru ceea ce simti, dar dk nu, mai bine las-o balta...

| paramore a răspuns:

Se poate sa nu mai fie cum a fost, poate fi si mai bine ca inaintewinkingnu se stie niciodata.la mine a fost mai bine

| Just a kid a răspuns:

Buna.eu m-am impkt de multe ori cu fostul. e ma rog nu se pune tinand cont ca er cam la ordinea zilei.era frumoasa impacarea. dar ultimle dati u fost serioase.
de pasti a fost prima data cand ne-am despartit serios.neam zis lucruri care nu se pot uitasad (nu injuraturi. dar au durut mai tare ca injuraturile). cu toate ca el credea ca l-am inselat, cu toate ca mi-a zis ca nu ma mai iubeste si ca nu ne vom impaca niciodata, cu toate ca mi-am jurat ca nu ma voi mai uita inapoi... dupa 3 saptamani cand l-am ignorat total beam intalnit la un pr comun.chiar el ma chemase.si am uitat de tot si ne-am impacat urmatoarea zi. o saptamana nu a mai fost ca inainte ci MULT MAI BINE. dar doar o saptamana...sadneam mai desp o data si acum sntm impr dar ne certam mereu.as vrea sa dau timpu inapoi.nu mash mi fi impacat cu el pentru ca acum imi e si mai greu sa ne despartim.
cu cat incerci mai mult si te chinui mai mult cu atat e mai greu sa pui punct definitivsadmai ales ca tu acum zici ca nu mai tii asa la el... ce rost are sa lungiti ceva ce nu va merge?

| DenisaMetal a răspuns:

Buna. Mai te desparti de el si ii spui ca vrei sa creezi ca relatia vostra sa transormat intr-o prietenie si nimica mai mult este cel mai frumos lucru de ai comunica acest lucru si se va rezolva si crede-ma si acum mai suntem prieteni nimic mai mult.happy BAFTA:*

| chrystyna a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine era sa ramaneti despartiti. Odata ce v-ati despartit, au fost niste motive, ceva s-a rupt de atunci si e normal sa numai fie ca la inceput.Nu m-am impacat niciodata cu un fost prieten, oricat de mult mi-ar fi parut rau ca ne-am despartit.Asta este.Viata merge mai departe. TU trebuie sa mergi mai departe.Nu are rost sa va chinuiti asa. E clar ca numai simtiti ce a fost la inceput, si la un moment dat sunt sigura ca vor aparea din nou probleme. Sfatul meu sa va despartiti si sa pastrati o relatie strict de amicitie. Iar daca baiatul cu care ai vb l-ai placut din anumite motive, poate ar trebui sa va dati o sansa si sa; lasati trecutul deoparte.
Multa bafta!

| Helpmeeveryday a răspuns:

Am aceeasi situtie ca a ta.Nu imi place, cateodata il iubesc si cateodata il urasc.Nici eu nu inteleg ce e cu mine. Dar stiu cu siguranta ca de la iubire la ura e doar un pas si daca imi v-a gresi vreodata cu siguranta nu il voi mai ierta niciodata.Mentionez ca ne-am despartit din cauza parintilor mei, eu fiind pedepsita o saptamana si el crezand ca l-am parasit pentru. ca nu am mai luat nici o legatura si-a gasit alta prietena.Are un prieten foarte bun sau avea care acum e unul dintre bunii mei prieteni.Si acel baiat mi-a spus ca el nu ar putea sa ma insele niciodata pentru ca ma iubeste foarte mult.Cat timp iubitul meu a fost cu fata aia mi-a spus ca m-a visat de cateva ori. Oricum eu nu cred chestia asta da nah.Sa fie cum zice el.In fine. Dar tu daca nu te simti niciodata implinita macar o zi din cate au fost pan acum si nu simti ca te iubeste mai bine lasa-l.Si daca pe tine te-a inselat mai bine da-i papucii. O persoana indiferent ca e fata sau baiat a inselat o data v-a insela de mai multe ori.

Bafta!:*:*:*

| mylifeisforyou a răspuns:

Daca vrei cu adv.acea relatie poate merge din nou o spun din experietna.de 2 ani jumate vorbesc cu un baiat.si nu e o relatie sa mearga continuu dimpotriva ne impacam stam impreuna 3-4 luni de desp. dupa iar ne impacam.adica zicem ca nu mai tinem unul la altul dar mereu ne imapcam.si cand simtitm ca ne pierdem atunci ne dam seama ca de fapt ne iubim. o relatie merge.na acum depinde de voi.noi ne intelegm ff bine.adica ne potrivm.chiar ff bine.ne intelegm super. pot sa zic chiar daca ne desp mai vb eu cu altcineva el cu altcineva. dar la un momentdat iar ne impacam happy. orice ar face tot la mine vine si invers.succes.winking

| Anutzssa a răspuns:

Buna. Am trecut si inca trec si eu prin asa ceva. Prietenul meu a fost plecat 6 luni in Spania. Timp in care am fost certati. S-a reintors iar noi ne-am impacat. L-am inselat de multe ori iar intr-o zi mi-a facut-o si el mie. De atunci nu mai am incredere in el. El ma iubeste foarte mult si toata lumea zice chestia asta. Dar eu in adancul sufletului tot simt ca nu mai e ca inainte. Poate e doar o obsesie. Si cred ca asa e si la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-a fost a fost, si din ce-a fost nimic n-o sa mai fie! atat pot sa-ti spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.happy

Eu am stat cu un baiat 4 luni
sap. trecuta ne-am desp`sad

luni la scl m-a batut`crying...ca am lasat niste comm-uri pe hi5.

oricum nu ma mai impac cu el toata viata mea!`winking

primele doua luni era de nedespartiti`day dreaming
si dupa doua luni ne certam in fiecare sap`straight face

in fine imi e dor de el`hee hee
Dar dupa ce mi-a facut...

pa-pa`:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii am avut si eu asa ca tine o situatie numai ca nu mai am sansa sa fiu fericita si sa mai aleg ceva...tot m-am despartit cu fostul meu si am inceput sa comunic cu altul, mai bine spus sa ma intilnesc si la un moment dat (undeva peste vreo luna )a venit fostul sa ne impacam, eu m-am gindit ca il iubesc si ar trebui sa-i dau o sansa si am inceput sa ne intinim, dar pe baiatul cela nou l-am lasat.acum fostul a aflat ca m-am intinit cu altul cind am fost despartit, a dorit sa raminem prieteni toate viata, ca el nu mai doreste sa fie acum cu mine, ca are niste motive 'copilaresti"si acum imi pare rau ca i-am dat sansa asta si l-am lasat pe baiatul asta nou, ca eu alaturi de el ma simteam cu mult mai bine decit alaturi de fostul(care m-am intilnit 3 ani). si eu ti-as sfatui sa nu te intilnesti mai departe daca ai indoieli dar sa incerci ceva nou alaturi de baiatul care ai facut acum cunostinta...nu stiu asta e parerea mea