| GogosikaInfuriata a întrebat:

Care ati mai trecut printr-o despartire, apoi v-ati impacat dupa o perioada cu acea persoana? Eu ieri m-am impacat cu fostul meu prieten dupa o despartire de 4 luni, dar pot spune cu mana pe inima ca nu sunt fericita sad Nu reusesc sa-mi dau seama de ce. Nu mai am incredere in el, si stie lucrul asta, el zice ca toate astea se recastiga, dar eu ma cunosc si stiu cat de greu o sa-mi fie sa mai am incredere in el + ca nu mai simt ce simteam odata, adica inca il mai iubesc, dar nu stiu cat as mai fi dispusa sa lupt si sa-mi bat capul ca totul sa mearga. Poate fi si din cauza ca in aceste 4 luni am vorbit si cu altcineva (doar am vorbit, nu am putut merge mai departe, pentru ca simteam in adancul sufletului ca o sa ma impac cu fostul)? Si din cauza ca mi-a placut prea mult caracterul celuilalt, viziunea lui despre o relatie si despre viata in general, felul lui luptator de a fi, cum vorbea si cum se comporta cu mine? thinking Va rog luminati-ma care ati mai trecut printr-o asa experienta. Poate este doar o pasa proasta a mea! Multumesc

7 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu ai ramas cu cel cu care ai vorbit in aceste 4 luni daca ti-a placut mai mult.

| tyana a răspuns:

Personal cred ca oamenii nu se pot schimba!happyAm ceva ani in spate si am invatat ca oricat ai incerca nu poti sa schimbi un om, din contra, daca il iubesti trebuie sa il accepti asa cum e, cu calitati si defecte.Insa mereu m-am intrebat daca se merita sa iti legi viata si sufletul de un om daca inima ta nu simte siguranta si liniste langa acea persoana.
Legaturile reluate in putine cazuri se dovedesc a fi reusite.De cele mai multe ori dezamagirile revin si nu faci decat sa orbecai intr-o relatie fara sens.Prin urmare intreaba-ti inima ce simte, daca mai simte si nu te lasa influenţata doar de ce "a fost odata". Multa bafta!

| kaya a răspuns:

Cand cineva se impaca dupa o despartire de cateva luni niciodata nu va mai fi si nu va mai merge ca la inceput, ata care se rupe si o innozi nu va mai fi ca cea noua la un moment dat va ceda din nou.Am trecut prin asa ceva stiu bine cum e si iti spun ca nu a mers niciodata, mereu au fost promisuni de schimbare apoi au revenit si tot asa.Depinde de tine acum daca v-ati mai dat o sansa si nu merge nu va mai da-ti alta, fa ce iti spune inima, daca nu esti fericita nu are rost sa stai cu el fa ce simti ca e bine pentru tine. Te inteleg stiu cum e si ai incredere in mine ca timpul sterge si rezolva tot.Mult succes si numai bine sa ai putere sa treci peste chestiile astea.

| nestlebaby a răspuns:

Mai asteapta si tu ceva timp (cateva saptamana, maxim o luna) si daca sentimentul nu se schimba inseamna ca nu e pentru tine si tu nu-l mai poti iubi ca inainte pentru ca nu mai ai incredere in el. bafta!

| andreeaw a răspuns:

Eu am fost 6 ani si jumatate cu primul meu prieten. cand eu eram cls a 12-a el a plecat in armata. cand a venit in permisie, ne-am despartit (poveste lunga). dupa ce am intrat la facultate (in toamna), am trecut pe la el sa-i spun ca-mi pare rau pentru toate vorbele urate pe care i le-am spus si am inceput sa ne mai vedem, din cand in cand. in anul 2 de facultate ne-am cuplat definitiv, vorbeam chiar sa ne casatorim dupa ce termin eu facultatea, voia sa ne logodim la un moment dat. piedica erau ai mei parinti. in anul 4, dupa prima sesiune ne-am despartit definitiv. ne vedem si acum si vorbim din cand in cand. tin la el, el tine la mine, dar EU nu pot trai langa el. ca amici e OK, dar nu putem forma un cuplu, din punctul meu de vedere. e ff greu si dureros, stiu, dar trebuie sa iei SINGURA o decizie definitiva.

| Agda a răspuns:

Au fost momente in care am crezut ca pe viata, doar un singur om poate fi special pentru mine.
Insa lucrurile nu stau deloc asa, multi oamenii pot dezvolta o relatie minunata alaturi de tine de. a lungul vietii, oameni la care nu te asteptai.
Problema noastra e ca ne oprim mereu la primul, ocupandu.ne sufletul si automat nemaiavand sansa intalnirii celorlalti.
Daca el e cel la care te gandesti de cele mai multe ori si fara de care nu te.ai putea lipsi, continua relatia. Imbunatateste. o chiar tu, fara sa te mai plangi(vor fi zile si mai bune).
Daca tot ce faci e din obligatie pentru amintirile trecute, lasa. l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacanu mai simti nimic nu-i mai acorda atentiesi o sasi dea seama si osatelase an pace