| GogosikaInfuriata a întrebat:

Care ati mai trecut printr-o despartire, apoi v-ati impacat dupa o perioada cu acea persoana? Eu ieri m-am impacat cu fostul meu prieten dupa o despartire de 4 luni, dar pot spune cu mana pe inima ca nu sunt fericita crying Nu reusesc sa-mi dau seama de ce. Nu mai am incredere in el, si stie lucrul asta, el zice ca toate astea se recastiga, dar eu ma cunosc si stiu cat de greu o sa-mi fie sa mai am incredere in el + ca nu mai simt ce simteam odata, adica inca il mai iubesc, dar nu stiu cat as mai fi dispusa sa lupt si sa-mi bat capul ca totul sa mearga. Poate fi si din cauza ca in aceste 4 luni am vorbit si cu altcineva (doar am vorbit, nu am putut merge mai departe, pentru ca simteam in adancul sufletului ca o sa ma impac cu fostul)? Si din cauza ca mi-a placut prea mult caracterul celuilalt, viziunea lui despre o relatie si despre viata in general, felul lui luptator de a fi, cum vorbea si cum se comporta cu mine? thinking Va rog luminati-ma care ati mai trecut printr-o asa experienta. Poate este doar o pasa proasta a mea! Multumesc

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, hmm...deci,am patit si eu ca tine, am fost despartita de prietenul meu tot 4 luni ca tinehee hee; si eu speram in adancul sufletului sa ma impac cu el ca il iubeam mult si ne-am impacat; se spune ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust, asa e in unele cazuri cum e cazul tau. Dar uite ca spre mirarea mea, la mine e mai bine ca inainte sa ne despartim; acum ne intelegem mai bine de cand ne-am impacat, s-a schimbat in bine; deci, depinde de relatia care a-ti avut-o si care o aveti acum, cine stie, poate nu va potriviti sau nu e el persoana potrivita pentru.tine.Sau...poat enu mai simti ce simteai, poate in acele 4 luni s-au racit sentimentele si v-ai indepartat unu de altul.