| MyNameisEduard a întrebat:

Care credeți ca este cea mai bună vârsta pentru a te căsători? Si după cat timp de relație credeți că ar fi ok să te căsătorești?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

După 25, sa aveți măcar 2 ani de relație, să-i cunoști toate laturile și alea bune și altea urâte

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 25-30 de ani.
Minim 2 ani de relatie, cu locuit impreuna inaintea deciziei.
Vreo 4 ani de relatie cu ~2 ani de locuit impreuna ar fi ideal.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sunt unele relații în care partenerii s-au căsătorit după o luna și au rămas împreună peste zece ani și alte relații în care s-au căsătorit după multi ani și au divorțat în câteva luni. Nu e o varsta ideală, decât dacă o luam în teorie. Te căsătorești cu cineva când amândoi aveți o stabilitate financiară. E cam greu în studenție sa zicem.
Dacă aș oferi un răspuns subiectiv, după mine niciodată nu ar fi bine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodată. Cel puțin pentru mine.

| gogugogugogu a răspuns:

Varsta la care va puteti intretine singuri, fara nici un ajutor de la parinti sau altcineva.
Minim 4 anotimpuri, dupa ce ai reusit sa "furi" de la partener(a) toate informatiile de care ai nevoie sa te decizi, daca ii accepti defectele/mofturile/nevoile/tabieturile/lipsurile, daca iti ofera sex atat cat vrei si de cate ori vrei, daca esti sigur la el/ea vrei sa fie tatal/mama copiilor vostri etc.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Depinde, unii se casatoresc pe la 19-20 si regreta, 28-29 pare cea mai ok varsta pentru planuri de-astea.