| Denissaaaassd a întrebat:

Care e diferenta dintre: dragoste & sex?

Răspuns Câştigător
| NoNameInAction a răspuns:

Dragostea este o actiune realizata intre doua persoane de sex diferit si se rezuma la mai mult de penetrare: saruturi, mangaieri, ambratisari, etc.
Sexul se rezuma doar la stimularea organelor sexuale barbatesti sau femeiesti pe cale orala, normala sau anala.

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dragostea include sentimente, sexul doar placere!

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Ba e o diferenta.
Dragostea se face numai cu persoana pe care o iubesti si sexul cu oricine fara sa o iubesti pe acea persoana.
bafta

| Morphines a răspuns:

„Sexul este o teorie și o indiferență aventurieră."
„Dragostea este fățarnică și trecătoare."

| HaLoGeNNN a răspuns:

Nu exista diferenta

| Fayree a răspuns:

~ Sa zicem ca exista o mica diferenta intre faptul ca dragostea se face cu barbatul pe care il iubesti iar sexul cu oricine fara a cunoaste acea persoana si de a iubi. Dar raspunsul ar fi totusi NU, nu prea exista diferente! Funda?batting eyelashes.

| JohnCena02 a răspuns:

Doar o diferenta : niciuna

| Edeline a răspuns:

Sexul este o necesitate. dragostea, un sentiment

| Apollonir a răspuns:

Dragostea o faci prima data cu persoana iubita, dar sexul il faci de mai multe ori. Sper ca te-am ajutat