| 9620eu a întrebat:

Care e diferenta dintre (a face) sex si dragoste? Când e mai bine? happy

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Poate că băieții zic mai degrabă că fac sex iar fetele zic mai degrabă că vor să facă dragoste, pentru că pentru ele intimitatea emoțională e cea pe care și-o doresc mai mult și chiar dacă au relații sexuale reușite dar nu se simt iubite nu se simt cu adevărat fericite.De aceea e mai bine să faci sex sau dragoste, cum preferi să-i spui, doar după căsătorie, care e un mediu de încredere pentru fată, dovada că ai fos aleasă dintre toate celelate, că ești specială și valorasă pentru cineva, nu doar un mijloc de a furniza plăcere.

| Violleta2022 a răspuns:

Sex poti face cu orice femeie sau barbat, fara sa ai sentimente, sex se poateface si cu o prostituata, pe bani.

Dragoste faci doar cu cel/cea pentru care ai sentimente de dragoste.

Cand este mai bine?
Cand ai sentimente puternice de iubire, pentru cel cu care vrei sa faci dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ambele scula intra in gaura.

| kandaraki a răspuns:

Sexul e mecanic si nu implica sentimente, iar dragoste faci cu persoana iubita!
sex faci cu o persoana, cu o curva iar dragoste faci cu o femeie iubita

| anonimguy3 a răspuns:

Sexul este mecanic, poti pune si sentimente/emotii in el sau nu.
Cand faci dragoste pui si sentimente/emotii in acel act si in mare dragostea nu prea e ''sex''. Adica nimeni nu se ***.

| Kira5854 a răspuns:

Poti face sex cu orice persoana, insa dragoste faci doar cu persoana iubita. Atunci cand faci dragoste sunt implicate nu numai sentimente ci si atingeri tandre, multe saruturi. Amandoua au farmecul lor, dar in dragostea este ceva... special, pe care nu il poti face cu oricine.

| MattyAjuta a răspuns:

Sexul, este mai energizant, trebuie facut in perioada de gestatie a femeii. Cu cat mai mult sange, cu atat mai bine

| 9620eu explică:

Fetelor, cat de mult conteaza pentru voi aspectul fizic la un baiat si cat conteaza caracterul sau?