| Mandy a întrebat:

Care e diferenta dintre "o femeie buna" si "o femeie frumoasa"?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Depinde din ce unghi vrei sa privesti lucrurile. O femeie buna poate sa fie frumoasa doar la corp, iar la fata sa fie urata, iar femeia frumoasa e cea care este frumoasa din toate punctele de vedere, adica e frumoasa atat la corp cat si la fata.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

O femeie bună este apreciată pentru aspectul fizic/O femeie frumoasă este apreciată şi pentru suflet/Părerile vor fi întotdeauna împărţite/Dar adevărul va rămâne mereu acelaşi

| push2gl a răspuns:

Femeia buna este pe profit si femeia frumoasa este de pastrat

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Femeia buna are un corp de invidiat
iar cealalta are fata frumoasa

succes

| zuzu_8584 a răspuns:

O femeie buna are formele mari si o femeie frumoasa arata bine este simpatica etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Femeie buna"
-buna la suflet rolling on the floor
-partile corpului cele mai cautate de barbati sunt mai "dezvoltate", o femeie mai bine facuta ar putea fi explicatia

"Femeie frumoasa"
-frumoasa la fata, poate are o fata de inger, aici nu intervine a doua liniuta de la "femeie buna"
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia buna - aia dupa care iti curg balele

femeia frumoasa - cea de care te poti indragosti chiar daca nu este 90 60 90