Întrebare recomandată | Blackwoman27 a întrebat:

Este frumoasa meseria de procuror? (ca femeie) care este diferenta dintre procuror si procuror criminalist? poti fi doar procuror? daca da ce fel de cazuri vei avea

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand o sa comit o crima ma fac de asta procuror criminalist sau inainte de asta

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Procurorul criminalist s-ar putea sa nu iti placa chiar atat de mult.

Intai de toate s-ar putea sa fii chemata in regim de urgenta, vei lupta in general cu oameni de nivel jos. Betivi, huligani, etc. S-ar putea sa nu poti sa rezisti la un asemenea stres multa vreme.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu de exemplu nu as putea sa traiesc doar ca sa-i infund pe altii. Ca sa fii procuror trebuie sa fii ultima lichea psihopata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sizematters are dreptate, nu esti procuror ca sa faci o lume mai dreapta ci ca sa o controlezi in favoarea burgheziei care vrea sa fie lasata in pace..to keep the hell turning

| Alexia26 a răspuns:

Este frumoasa. Ai satisfactii profesionale. Bine platita.

| Octa00 a răspuns:

Si eu doresc sa ma fac procuror criminalist cand sunt adult.Cei care se uita de mici la seriale politiste, si vad in asta o meserie buna, sunt liberi sa o practice.Programul nu este foarte lejer, dar este bine platita meseria aceasta.Ca femeie poti invata in timp sa te folosesti de barbati ca sa afli adevarul.Ca barbat trebuie sa fi inteligent, si sa observi foarte bine anumite detalii.Mult succes!

| Iuliaje0 a răspuns:

Un procuror rezolva cazurile cele mai rele.
Un procuror criminalist. In momentul in care sa comis o crima, procurorul se afla la locul crimei investigand de asemenea ca si politistii criminalistici. Fiind treaba procurorului la loarea ultimei decizii in sentinta criminalului si avand mare rol in desfasurarea cazului.
Dar inveti mult ca sa ajung procurorwinking

A si inca ceva nu exista procuror normal si procuror criminalist...Doar procuror si iti vin cazurile dupa capacitatea pe acare o ai, si le si poti refuza :*