| Boy3 a întrebat:

Care este cea mai sigura metoda de a nu lasa gravida o fata?

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

INELUL CONTRACEPTIV intravaginal NUVARING cu emisie continua de hormoni, reprezinta cea mai sigura metoda contraceptiva inventata pana in prezent deoarece ofera un grad de protectie asigurat de peste 99, 6%, adica peste cel oferit de pastilele anticonceptionale (AC) si incomparabil mai mare (de zeci/sute de ori mai mari) decat cel asigurat de prezervativ. Sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio retinere in orice zi a ciclului menstrual, fiindca atat timp cat inelul este mentinut in vagin, formarea sarcini devine IMPOSIBILA. In cazul in care in timpul sexului inelul provoaca un disconfort evident atat femeii cat si/sau barbatului, inelul poate fi scos pentru o perioada de maxim 3 ore, insa este recomandat ca totusi acest timp sa nu depaseasca 2 ore. Dupa spalarea inelului cu apa rece acesta se reintroduce in vagin. In concluzie poti avea incredere 100% in protectia perfecta asigurata de aceasta metoda contraceptiva revolutionara. In tarile dezvoltate se foloseste de peste 15 ani cu rezultate exceptionale. Teoretic dupa calculele efectuate de specialist, o sarcina se poate produce cu totul accidental, o data la circa 120 de ani de folosire ''continua'' a acestui inel. Asa ca.....Sex placut si reconfortant. big grin

| Freya1 a răspuns:

Ea sa ia anticonceptionale si tu sa folosesti prezervativ

| alina2k18 a răspuns:

Limbi in zdipa bosswinking

| siriusblack98 a răspuns:

Sa nu faci sex.Cu asta nu dai gres.

| HazelEyes77 a răspuns:

Prezervativul utilizat corespunzator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii faci un petting d-ala dă nu il uita toata viatahee hee)

Răspuns utilizator avertizat
| aliipt99 a răspuns:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani. Nu am apelat la prezervativ sau alte metode deoarece nu s sigure.Cand ii vine o scoate si iti da drumu pe un servetel dupa care e regula sa ma duc la baie sa urinez si sa fac dus.dar si el

| sofisis a răspuns (pentru aliipt99):

Scuza-ma dar... dusul si urinarea nu au nici o legatura. La tine ma refer. Tine strict de igiena. Nu are absolut nici o legatura cu contraceptia.
Si eu iti recomand tot Nuvaring.

| aliipt99 a răspuns (pentru sofisis):

Cea mai buna contraceptie pe romaneste: cand ii vine sa si dea drumu trebuie scoa penisul din vagin. Urinarea si dusul sunt lucruri normale pe care tb sa le faca orice om dupa un act sexual.Pana si vacile fac asta...laughing) m-am uitat la un documentar nu stiu cat de adv este.

| sofisis a răspuns (pentru aliipt99):

Citesti pe diagonala sau nu esti capabila sa legi niste informatii?
Ti-am spus ca dusul si urinarea ( care urinare apropos nu e ceva musai si normal pe care trebuie sa il faca orice om dupa sex, decat daca il trece laughing ) nu au nici o legatura cu contraceptia. Asta ti-am spus. Nu sa nu le faci. Dar le-ai legat cumva de ideea de evitarea unei sarcini si nu au nici o legatura.
Daca folosesti Nuvaring isi poate da drumul inauntru. Este contraceptiv local si este eficient. Eu il folosesc deja de aprox 2 ani. Nu are efecte adverse si intensifica si senzatiile in timpul sexului, pentru ca este un inel de silicon pe care partenerul nu il simte dar il misca prin interiorul vaginului.

| aliipt99 a răspuns (pentru sofisis):

Cred ca tu nu esti capabila sa intelegi ce am zis. Metoda de contraceptie : o scoate cand ii vine.
Dupa actul sexual este indicat sa urinezi si neaparat sa faci dus. Daca nu stii ce rol are (dupa care) te rog sa stai in banca ta. Nu am spus ca este o metoda de contraceptie. Este bine pentru organism.https://doc.ro/......tul-sexual

| sofisis a răspuns (pentru aliipt99):

"Cand ii vine o scoate si iti da drumu pe un servetel dupa care e regula sa ma duc la baie sa urinez si sa fac dus.dar si el" - inseamna ca ai mari lacune in ceea ce priveste gramatica. Este o singura fraza legata de fix aceeasi idee. Cea de contraceptie.

| aliipt99 a răspuns (pentru sofisis):

Stii...am 2 facultăți făcute și un master în desfășurare. Dacă cunoști măcar puțin cum se face o delimitare a propozițiilor îți dai seama cât de mult ai de lucru la limba română. Secvența ( după care) ce îți exprimă în frază? Mă refer gramatical.Nu este o singură propoziție (am dat informații în plus pe lângă subiect). Dacă nu vezi punctul...nu înseamnă că ai o singură propoziție. Scuze..eu nu îmi pun poze cu sânii la înaintare și nici nu am fost educată să critic fără să am habar.winking Sper să înțelegi și să mi faci o delimitare dacă tot ești stăpână pe limba română. Măcar să identifici propoziția principală în acea delimitare.

| sofisis a răspuns (pentru aliipt99):

laughing)) ce treaba au tatele cu toata poliloghia asta a ta?
Stii, ai scris 9 randuri in care nu ai exprimat nimic. Ma rog, nu imi mai bat capul ca azi chiar ma doare si nu am chef sa fac educatie tineretului ...ala cu 2 facultati laughing)
Dar ca idee, pe scurt:
"Nu este o singură propoziție (am dat informații în plus pe lângă subiect). Dacă nu vezi punctul...nu înseamnă că ai o singură propoziție." - vezi ca iar citesti pe diagonala. Eu nu am spus niciunde ca e o singura propozitie. Am spus ca e o singura fraza legata de aceeasi idee, cea de contraceptie. Deci absolut tot textul tau pleaca de la ridicol spre total inutil. Hai, o zi frumoasa si o viata fara sarcini nedorite.