| bibi5961 a întrebat:

Care este cel mai bun anti-conceptional (numele produsului), si ce reactii adverse pot aparea? multumesc de intrebare. dau funda happy

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cel mai bun anticonceptional e cel prescris de medic!
Te prezinti frumos la medic,iti va da sa faci un set de analize si in functie de rezultatele lor, iti va prescrie anticonceptionalele care ti se potrivesc TIE, personal.
Iti va explica exact cum le iei ca sa aiba efect si la ce efecte secundare te-ai putea astepta.
Anticonceptionalele nu sunt caramele si nici o moda, nu poti lua ce ia prietena ta cea mai buna doar pentru ca iti declara ea ca sunt "bune"!
Mergi la medic, nu te juca cu sanatatea ta!

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Mi-au placut foarte mult caramelele,laughing dar din astea nu am luat.
Tineam post miercurea si vinerea si totul era ok.rolling on the floor

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

Suntem in aceeasi situatie, dar eu stau mai prost cu postul...batting eyelashes

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Aha! Asa se explica faptul ca ai ajuns Expert TPU, si mai ales la categoria asta.
Dar ce nu stii tu, este ca daca tin post, imi voi lua gradul de"Tanara si Nelinistita"in RAI.Atunci sa vezi!

| Lia09 a răspuns:

Asta doar medicul ginecolog poate hotara, dupa un consult adecvat. Nu lua dupa ureche, care e mai bun, care e mai scump, etc!
Daca iei ceva ce nu se potriveste corpului tau, pot aparea reactii adverse destul de urate.