| Oopen a întrebat:

Salut, as avea cateva intrebari pentru cei care cunosc situatia. deci as vrea sa intretin un raport sexual cu o fata de 18 ani care inca este virgina ( nu stiu de ce va spun varsta, dar probabil sigur apareau intrebari de genul ). asa. revenind la subiect. as vrea sa stiu daca pot folosi un lubrifiant din gama durex pentru a-i reduce durerea "de inceput". pe scurt vreau sa folosesc lubrifiant cu o tipa care este virgina. nu vreau sa folosesc prezervativ. Vreau senzatie naturala. Este ok daca il folosesc pe piele? Este posibil sa contina spermatozoizi acel lubrifiant? ( am mai auzit aceasta chestie cum ca ar contine spermatozoizi ). Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti convins ca vei fi capabil sa reusesti sa nu "scapi" chiar tu niscaiva spermatozoizi proaspeti, fiindca cei "conservati" in lubrefiant 100% nu vor mai fi viabili sa fecundeze ceva. laughing N-as fi crezut sa citesc vreodata o intrebare atat de puerila si de-adreptul infantila. Spre stiinta ta trebuie sa te anunt ca durerea din timpul dezvirginarii este redusa cel putin cu 50-60% daca este folosit prezervativul. De asemenea probabilitatea ca tu sa ejaculezi mai repede si necontrolat creste cu acelasi procentaj de 50-60% din cauza excitarii suplimentare ce apare in cazul nefolosirii prezervativului. Sunt absolut convins ca nu ai experienta necesara si nici capacitatea de a-ti coordona si controla ejacularea si din acest motiv creste exponential posibilitatea de a deveni tata mai repede decat ti-ai dori. Este alegerea ta, dar ar fi indicat sa te gandesti de 2 ori inainte de a face 1 greseala majora. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Lubrifiantul se foloseste pentru a usura penetrarea nu pentru a o proteja pe prietena ta de o eventuala sarcina. Deci, daca faceti sex, protejati-va ca sa nu va treziti cu o sarcina nedorita.

| sofisis a răspuns:

Uhm...un lubrifiant nu are cum sa contina spermatozoizi...ce-ai?
Prezervativul e mai mult si mai mult pentru protectie, pentru ca la femei, la dezvirginare, poate aparea ovulatie spontana si deci se poate forma foarte usor o sarcina.
Ca idee, da, e bine sa folosesti lubrifiant dar iti sugerez sa nu renunti la prezervativ.

| Oana92 a răspuns:

Offf, Doamne! Cum naiba sa contina spermatozoizi? de unde ii aduna? Ci cum ii pastreaza la temperatura camerei? laughing

E ok sa folosesti lubrifiant, e obligatoriu sa folosesti prezervativ. O feresti de o sarcina nedorita!

| mircea22 a răspuns:

Acu 80 de ani nu existau lubrifianti sintetici, si tot se dezvirginau fetele.