| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o întrebare lagata de lubrifiant și prezervative...
Am folosit atât prezervativ cât și lubrifiant de la Durex și a început să mă usture foarte tare zona intimă. După care am făcut o infecție.
Am renunțat la lubrifiant insa inca mai folosim prezervative Durex de la care mă mai ustura puțin ...probabil pentru că au lubrifiant...
Știe cineva ce prezervative ar fi mai ok?

3 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Nu stiu fix aceasta problema dar încearcă prezervative ce nu contin latex. Poate pielea ta este alergica la latex

| Biggiesan a răspuns:

Lipsa preludiului poate duce la astfel de probleme. Pe de alta parte, poate fi o alergie la anumite prezervative. Bine ar fi sa fie umeZeala naturala si nu lubrifianti si frecus pe uscat.

| playarboy a răspuns:

Esti alergica la latex probabil, cauta prezervative care NU sunt din latex.