| iuliaoprea a întrebat:

Care este cel mai romantic gest pe care l-ati facut sau de care ati avut parte?

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

365 de trandafiri... cate 1 in fiecare zii
280 de lumanari colorate si parfumate asezate in toata camera, cu un mic cadou simbolic,
un pat plin cu petale de trandafiri (pe care am facut dragoste)

astea 3 i le-am oferit iubitei mele, exista si dovezi (poze)... dar cel mai romantic lucru pe care il poate face un baiat este sa fie acolo cand ea are nevoiewinking

7 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

O declaratie la radio (unde a auzit intreg cartierul si toti cei ce ne cunosteau), isi cerea iertare pentru tot ce a facut, dar deja era prea tarziu, caci nu a stiut sa pretuiasca la timp ce avea.
De iertat, l-am iertat, dar niciodata nu am acceptat sa fim impreuna, si au trecut ani de atunci si inca ma vrea.

Si inca un gest, din partea iubitului actual, chiar cu o zi inainte de Pasti: eram in parc si a strigat in gura mare ca ma iubeste, si m-a ridicat in bratelaughing, toata lumea se uita la noi. Atunci m-au trecut mii de fiori... love struck

| alonet a răspuns:

Pai ii placeau margaretele si culoarea verde, asa ca i-am dus in miez de noapte la usa o galeata verde plina de margarete happy desi aveam o simpatie reciproca profunda care nu s-a finalizat niciodata intr-o prietenie, cel putin pana acum happy oricum e frumoas si asa happy

| dydy22 a răspuns:

Hmmm pai cel mai frumos gest este cand am venit acasa si i-am oferit iubitei un buchet de trandafiri intr-o zi normala si a ramas fara cuvinte si ma intrebatr pentru ce sunt florile, si i-am zis ca sunt pentru ea si ca nu este nevoie de o zi speciala ca sa i ofer un buchet de flori sau ceva romantic. si din partea ei cel mai frumo sgest a fost intr-o zi cand dormeam si cand m-am trezit m-a pus sa ma uit la pc si pe monitor era facuta o declaratie de dragoste frumoasa. acum pentru mine sunt niste amintiri frumoase

| fosa.poplitee a răspuns:

Ma duceam la scoala si vorbeam cu el la telefon... i-am spus ca imi era foame, ca nu apucasem sa mananc acasa. si m-a asteptat in statia de metrou cu mancare laughing :X nu stiu cum a reusit sa ajunga inaintea mea acolo

| zeenath a răspuns:

Sotul meu mi-a facut prajitura pe cand am ajuns acasa!hee heeeu ii dadeam indicatiile la telefon!laughing) afacut foarte multe gesturi frumoase si romantice!happy Este adorabil! Iar eu? am acceptat sa plec in India la el, sa facem nunta acolo impreuna cu familia lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer, nu stiu daca am avut parte de asa ceva
sau da, mi-a deschis portieralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie la distanta de cateva luni am decis sa ii fac o surpriza si sa vin la ea atunci cand ea credea ca e imposibil. Cu un buchet de trandafiri si o cutie din ciocolata ei preferata si am luat trenul spre casa ei. Ce putea fi mai romantic decat atunci cand am vazut-o sarutandu-se cu alt baiat?
Cel putin un rrom a fost fericit, s-a ales cu o cutie de ciocolata si un buchet de trandafiri cules din tomberon.
Cat despre mine, ce mai conteaza?