| irinas21 a întrebat:

"Dacă o femeie sexy/frumoasă deține o funcție de conducere în cadrul unei companii, înseamnă că s-a culcat cu superiorii ei pentru a ajunge acolo?"

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce gandire ai! Mai ales ca esti fată. Poate a ajuns acolo datorita calitatilor ei in ceea ce face. Poate ca ea a infiintat firma respectiva.

| irinas21 explică (pentru darrio2007):

Nu am pretins că toate sunt, în mod obligatoriu, așa. Plus că întrebarea e pusă în ghilimele; doar am găsit-o și mi s-a părut interesant să văd și ce păreri au ceilalți.
Dar cred că nici nu ne putem minți pe noi înșine să spunem că toate care au ajuns acolo au ajuns prin muncă cinstită. Multe exemple le regăsim și prin politică.

| darrio2007 a răspuns (pentru irinas21):

Asa ceva poate fi in orice tara de pe glob. Cu exceptii, evident.

| RAY a răspuns (pentru irinas21):

Asculta piesa asta https://www.youtube.com/watch?v=Q6_R0g8_xk4

| AndronieMafia20000000 a răspuns (pentru darrio2007):

Jur ca te bat

| darrio2007 a răspuns (pentru AndronieMafia20000000):

Te astept pe Conquiztador. Si vezi pe unde te razi, sa nu ti-o tai singur. Ha, ha!

| RAY a răspuns:

Pai si cum conduce pe alti daca nu are habar de nimic, plus ca barbati nu dau functia lor de conducere unei femei nici pentru sex, poate ca secretara atat, iti dai seama ca aia daca nu are habar da faliment, desi indiferent cum a ajuns are habar de cv

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu s-ar lua in considerare ca si femeile frumoase sunt destepte, fiind la fel de capabile sa detina functii importante?
Doar un om prost ar putea gandii ca s-a urcat in functia aia, culcandu-se cu diversi.
Cine crezi tu ca ar pune asemenea conditii, ca apoi sa o lase pe femeia aia, sa urce in functii mai mari decat este el, ajungand in conducerea companiilor? Ca barbatii nu ar face niciodata asta...

| corbulalbrosu a răspuns:

DA. EXACT. INDISCUTABIL. rolling on the floor rolling on the floor Fiindca absolut toate femeile care sunt si blonde si foarte frumose, in cazul lor este exclusa cu totul posibilitatea de a fi si inteligente. Nu-i asa? Regula-i regula si nu se schimba. laughing

| Emilian65 a răspuns:

Nu neaparat. Poate a ajuns in aceasta functie datorita meritelor si rezultatelor obtinute la locul de munca.

| sofisis a răspuns:

Da, pentru ca se stie ca absolut toate femeile frumoase sunt proaste si daca nu se cracesc nu au cum sa ajunga sus pe baza studiilor si a ceea ce au in cap.

| Negoiu a răspuns:

Marea majoritate s-au culcat cu superiorii (pentru siguranță, de plăcere, habar nu am!). Am trecut un pic prin viață și știu ce vorbesc, la un moment dat aveam biroul între două birouri și un vestiar și mi-am facut un sistem fin de ascultare, asta a fost curiozitatea mea, nici măcar una nu a fost să nu dea o "trântă", noaptea cu un șefuț sau șefuleț. O colegă măcar a recunoscut: "O dată i-am luat-o șefului, dar asta nu se "pune"! Nu aș generaliza totusi...