| ☆ Ilinca☆ a întrebat:

Care este povestea voastra de dragoste cu actualul prieten? Cum v-ati intalnit?love struck

Răspuns Câştigător
| luta_8030 a răspuns:

Bine.chiar as dori mult sa o scriu povestea mea poate imi voi aduce aminte de aceste clipe si imi va fi mai usor sa trec aceasta sap{peste o sap imi voi vedea gurita dupa 9 luni de despartire}
pai a inceput totul pe 10 octombrie cu 4 ani in urma eram o pustoaica de doar 13 ani care visa inca la papusi.Si intr-o seara prietena mea ma invita la disco desigur am acceptat era prima oara cind merg intr-un asa local.si am mers. pina la urma disco a fost inchis si mi-a propus sa merg la un bar unde sint niste pr dea ei, pe care ii cunoasteam doar din ochi caci traiam toti pe aceeasi str numa ca erau putini (dntr-o alta lume). si am stat la masa am vb dupa care am facut cunostinta cu El am vb ce am vb si am decis sa iesim putin afara ma rog sa raminem mai singuri (asa el gindea pe cind eu nici nu imi faceam prob.am stat pe banca si am vb dupa care am mers acasa si s-a oferit sa ma conduca ma rog traiam pe aceeasi str.si asa am fost cu El timp de 1 luna in care timp am mai gresit si eu sarutindu-l pe altu(si acum imi e RUSINE SI IMI PARE RAU)el ma iertat si a fost bine. dar mie acest bine numi ajungea si ma plictiseam repede si in curind i-am dat papucii.Peste un timp o prietena de-a mea a inceput sa se intilnesca cu pr lui cel mai bun si vrind nevrind am inceput sa ne vedem cam des cu EL in gasca si am decis sa fim iar impreuna. Pu mine era o joaca caci stiam ca tine la mine caci tot timpul care eram despartiti imi dadea mesaje nicio o zi nu incepea fara buna dimineata si nu se termina fara noapte buna.si eram deja obisnuita.Asa neam hotarit sa fim din nou impreuna si nici acum inca nu intelegeam ca-l iubesc.Ba mai mult EL mai plecase in strainatate si stiam precis ca nu mai are fete si numi faceam griji. Pur si simplu imi traiam viata fara suferinte in dragoste.In scurt timp am avut balul de absolvire si eram cu un coleg afara discutam eram imbracata in haina lui ca imi era racoare.Stind asa frumos pe banca cu colegul de clasa vine EL(a dorit sa-mi faca o surpriza si nu mi-a spus cind vinde din strainatate)bine a venit si m-a vazut cu colegu si nu mi-a spus nimic neam salutat am dat sa-l sarut si nu m-a lasat si a fost fff rece cu mine.parca eram 2 straini vb asa m-am intors la coleg sa-i dau haina anuntindu-l pe EL si dupa 2 min m-am intors insa EL nu mai era plecase.
Venise vara pe care am petrecuto toata la parinti peste hotare o vara de care nu mai stiam nimic de El si imi lipseau mesajele lui(de care spuneam pritenenelor mele ca ma sicie)dar nu trageam mare atentie aveam alte preucupari.BN sia asa am decis sa ramin la parinti aici cu studile, insa trebuia sa maintorc acasa sa-mi rezolv documentele 2 sap tim scurt ins sa adeverit a fi cel mai frumos si dulce timp.IN prima seara acasa imi daa 1 sms un nr necunoscut si ma intreba cine e.era EL. i-am spus ca plec la parinti si ca degraba nu voi mai fi in tara el mi-a spus ca spre dim va fi in tara si mai bine ar fi sa neintilnim si sa vb. a 2 zi spre seara ma suna dar la moment atunci nu putem vb si i-am spus sa ma sune peste 1 ora si nu m-a sunat nici atunci nici peste 1 zi nici peste 2. a 3 zi spre seara eram in drum cu prietenii si din departare vedeam un cuplu uitindu-ma mai bine era el cu o domnisoara.am intrat repede in casa lasindu-mi prietenii nedumeriti.
si de aici incepea cosmarul. trecuse doar acea noapte si ziua urmatoarea dar pu mine trecuse o viata lacrimi ginduri suferinta si durere imi mincam coatele dc atunci cind era cu mine nu l-am pretuit dc am fost asa dc am procedat asa. abia atunci intelegeam cit de mult il iubesc si cit de rau e fara EL.NIci nu vreau sa-mi amintesc dar a meritat tot aceatsa pu 4 ani cita suferinta am provocat omului care ma iubeste.
urmatoarea zi am petrecuto tot in pat cu perna uda nici la tel nu rs nici nu mincam insa la acel suet nu stiu dc am rs era El si a spus ca isi cee scuze pu ca nu m-a sunat insa a fost plecat la tara si mi-a spus sa ne intalnim sa vb ca avem multe.Doamne eram intr-a 9 cer de fericire macar ca l-am auzit, insa tot drumul spre intilnire ma gindeam ca e ultima data in acea sara cind il vad si poate cu acea alta El va fi mai fericit.
Deci am ajuns neam salutat la acel simplu cf dupa care am inceput eu vorba si su lacrimi in ochi vb ca ii doresc tot bine din lume si mi-am cerut scuze de tot ceeea care la facut sa sufere si i-am spus ca poatea cu ea EL se va simti bine. El ma asc atent dupa care m-a sarutat si mi-a spus ca nu exista nicio alta si ncio ea in afara de mine ca ma iubeste si ca va fi numai cu mine.atunci...,cred ca nu voi mai simti niciodata ce am simtit atunci de parca miau drum la aripi si pot zbura.
Toate bine si frumoase insa 2 sap trecuse repede si trebuia sa plec la parinti. Ultima seara am plins amindoi si mia jurat ca ma va astepta si ca va fi numai cu mine.si asa au trecut 9 luni, 9 luni cu dragoste la distanta cu certuri impacari si cu fffffffffffffffffff muuuuuuuuuuuuuuuul dooooooooooooooooooooor din septembrie pina in iunie cind m-am intors acasa, si acus merg inapoi acololaparinti cu el si sper sa ne fie bine pu ca dragoste la distanta nu mai vreau.ASta a fost si este poveste mea scuzama daca e cam lunga dar ca am scris aceste rinduri ma simt mai bine si traiesc din amintiri
sper ca nu te ai plictisit!

6 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Sincer... pe TPU.Chiar daca suntem din acelasi liceu nu ne stiam si am facut schimb de id pe TPU. Dupa ne-am intalnit si acum suntem impreuna de vreo luna si 2 saptamani laughing))

| lays a răspuns:

Eu m-am intalnit cu iubitul meu intr-un restaurant. el era supervisor acolo si din intamplare a venit la casa, probabil casiera era in pauza de masa.eu am comandat, si m-am asezat la masa sa astept comanda. l-am surprins de cateva ori uitandu-se la mine, dar era exagerat de timid. mi se parea dragut insa nu am vrut decat sa fac un pic misto de el pentru ca ma amuza.cand am ajuns la casa m-a intrebat daca mananc acolo sau vreau produsele la pachet.am zis ca la pachet.si dup-aia l-am intrebat "intri si tu la pachet"? a zis "vrei sa intru la pachet"? eu "da"."pai atunci ia nr meu". evident ca am crezut ca zice la misto asa ca am inceput sa rad si am dat sa plec.atunci m-a strigat.pana la urma am luat nr lui dar nu am vrut sub nici o forma sa-l sun.au stat prietenele mele pe capul meu 1 zi intreaga sa-i dau un sms.pana la urma am facut-o.inca din prima zi cand ne-am intalnit m-am indragostit! e perfect.imi demonstreaza in fiecare zi ca ma iubeste.cand lucrez dimineata se trezeste sa ma duca la metrou la ora 7, desi el intra la munca la 3.imi aduce flori, micul dejun la pat.cand ma strange in brate ma simt cea mai fericita din lume.am atata noroc ca l-am intalnit.acum dau dreptate celor care au spus ca fiecare are o jumatate.cand il vad ca rade parca imi lumineaza viata, la fel si cand ma ia in brate.il iubesc enorm.ma bucur ca am facut pasul ala si l-am sunat.anul viitor in primavara avem nunta.acum spune-ne si tu povestea tabig grin

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Pai au fost multe dar singura care este minunata incepe asa.
Eram intamplator, la scoala.Stateam singura pe o banca si eram trista, stateam cu capul in jos si nu ma uitam pe unde merg. Apare baiatul viselor mele si ma ciocnesc de el.Ma privea in ochi, il priveam in ochi, i'am spus daca vrea sa mergem sa bem un suc a zis "da desigur" cu zambetul pe buze. Mi'a cerut idul, am fost pe malul marii, el se apropia cat mai mult de mine, m'a luat de mana si m'a sarutat, noaptea, mi-a spus ca sunt viata lui si ca ma va iubi pana la capat./\.\/\/\/\/\/\/\/\/\//\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/.
Bafta,

Ashley

| ~p!$iii~ a răspuns:

Era o superba zi de iarnalove struck Era multaaa zapadalove struck, am iesit afara cu colegele la bulgareala si mi-a dat primul botez pe acest an[si ink ce botez:-s], apoi ziua urmatoare si'a rupt manahee hee, air eu ma dadeam la el pe mess in cel mai mare stil[rad in hohote cand citesc acum ahriva cu conversatiile de atunci], in finehappy cam asa ne'am cunoscutbig grin si suntem impreuna si in ziua de azilove struck

| Babushka a răspuns:

Era Sf.Ioan Botezatorul si era ziua lui de nume, nu il cunosteam decta din vedere ft vag.In ziua aceea fiind la scoala era ziua unui amic de al meu si m-am dus sa il felicit, iar in drum m-am intalnit cu iubi cu o cutie de boomboane in mana si ma servit. Ce inceput dulce nu?!

| Missy_4676 a răspuns:

Eu am o poveste mai ciudata...ne'am cunoscut cand am facut un accident minor cu masinile.
Eu mergeam linistita spre casa, el la fel, eu soferita regulamentara( ca toate fetele) el cu 120 km/h...si BUFFF.
Masina mea avariata sever, a lui mai putin. Mi'a dat asigurarea lui, ca sa fac masina, si m'a chemat la un suc ca sa" discutam despre masina"...si uite asa avem 7 ani de cand suntem impreuna, anul trecut am facut si nunta.Frumos ce sa mai...happy