| MADALINAAAA a întrebat:

Eu nu am intalnit inca iubirea, asa ca visez mereu la o poveste de dragoste... povestea voastra de dragoste cum e? cum ati intalnit iubirea?:X

Răspuns Câştigător
| want2bMajestic a răspuns:

Eu nu am dat petedragoste ci ea peste mine.eram chelner vara trecta la vila matusii mele si intr-o seara a apart ea:X...era insotita de inca o prietena d a ei. a stat vreo 4 ore pe terasa si la urma urmei a cerut nota de plata.cand i-am prezentat chitanta ea a scos un pix di poseta si a scris p o bancnota de 10 ron nr ei de telefon. eram emotionat... dar si ea era rosie ca si o inima in flacari...aceasta este povestea mea de dragoste. sper sa tina cat mai mult... c zici de eahappy?

15 răspunsuri:
| canarita a răspuns:

Povestea mea de dragoste este tulburatoare... iubirea a venit fara sa o caut dar in momentul in care aveam nevoie de multa, multa dragoste... iubesc de 5 ani un tip...am fost fericita, adorata iubita...in dragoste, cel pe care il iubesti te face sa si suferi cel mai mult, dar a fost alegerea mea, amandoi am suferit reciproc, fiecare la randul lui, el din gelozie si nesiguranta, eu din cauza incapacitatii lui de a iubi cu aceeasi intensitate ca mine...chiar si asa, viata si dragostea asta merita traita. Pana la capat!

| canarita a răspuns:

Stai ca-ti spun si cum ne-am cunoscut, ca a fost amuzant.Eu ma duceam la o firma pentru un post de jurista.Am ajuns mai devreme cu vreo 5 min si stateam jos la o tigara.Vine El insotit de o colega, trece pe langa mine, eu nu bag de seama. Urc, ajung la firme, intru, il vad in prima incapere si trec mai departe. Incepe interviul, incercam sa dau ceea ce e mai bun din mine sa ocup postul cand apare el cu un teanc de dosare si ne intrerupe (pe mine si pe proprietara firmei). El se uita la mine, vedeam cu coada ochiului...si faza se repeta de 3-4 ori, tot venea el cu cate o problema si strica totul...de fapt intra ca sa se uite mai bine la mine... ma vedea dintr-o parte...eu nici nu m-am intors sa-l privesc, nu stiam cum arata.In final am plecat zapacita si mi-am uitat poseta. Cand am dat sa ies pe usa vad un tip fain uitandu-se la mine si gansesc"ce tip! Daca o sa ma angajez, o sa-l vad in fiecare zi...si mi-a suras ideea fara sa stiu ca el venise de atatea ori in timpul interviului sa ma intrerupa...bineinteles ca m-am intors dupa geanta dupa vreo trei minute. M-am simtit asa stangace...Luni, cand a venit la lucru, el a aflat ca fusese angajata jurista o tipa logodita si i-a parut f rau ca nu ma alesesera pe mine...cand a venit noua jurista:surpriza eram eu! Ce pacat pentru el ca eu eram acea tipa logodita cu un altul, pe cale sa se marite...in trei luni de zile eram indragostita nebuneste de acest tip...relatia mea cu celalalt scartia demult, ne despartisem si impacasem de multe ori, ma facea sa sufar si apoi venea la mine ingenunchi si tot asa pana s-au stins sentimentele...nu gaseam pe altcineva sa ma iubeasca, sa pot scapa...pana la urma l-am lasat pe fostul care era si bogat, si rasfatatul mamei, baiat de bani gata si m-am indragostit la nebunie de acest baiat mai sarac, mai frumos si mai destept care m-a facut sa cunosc adevarata fericire si implinire in dragoste... pot muri linistita pentru ca stiu ce inseamna sa fi iubit de cel pe care il iubesti! Si am facut bine ca l-am lasat pe fostul pentru ca la doua luni dupa ce l-am parasit am aflat ca ma inselase in timp ce eram cu el, inainte sa plec din casa lui, cu alta... m-a trimis in oras cu cineva timp in care a venit cu o stripteoza in casa noastra, in patul nostru si a facut-o... n-am regretat ca l-am parasit cand nu stiam de infidelitatea lui dar dupa ce am mai si aflat...nu mi-a mai trebuit nici smiorcaiala lui ca nu poate trai fara mine... a recunoscut tarziu ca m-a inselat cu fraza: ca da, mananci infiecare zi tot friptura ca e cea mai buna, la un moment dat iti mai trebuie si o ciorba ieftina! Ce parere aveti? Dumnezeu a avut grija si mi-a dat pe cineva mai bun de mii de ori...chiar in ziua aceea la firma cand am castigat interviul...

| canarita a răspuns:

Stai ca-ti spun si cum ne-am cunoscut, ca a fost amuzant.Eu ma duceam la o firma pt un post de jurista.Am ajuns mai devreme cu vreo 5 min si stateam jos la o tigara.Vine El insotit de o colega, trece pe langa mine, eu nu bag de seama. Urc, ajung la firme, intru, il vad in prima incapere si trec mai departe. Incepe interviul, incercam sa dau ceea ce e mai bun din mine sa ocup postul cand apare el cu un teanc de dosare si ne intrerupe (pe mine si pe proprietara firmei). El se uita la mine, vedeam cu coada ochiului...si faza se repeta de 3-4 ori, tot venea el cu cate o problema si strica totul...de fapt intra ca sa se uite mai bine la mine ... ma vedea dintr-o parte...eu nici nu m-am intors sa-l privesc, nu stiam cum arata.In final am plecat zapacita si mi-am uitat poseta. Cand am dat sa ies pe usa vad un tip fain uitandu-se la mine si gansesc"ce tip! Daca o sa ma angajez, o sa-l vad in fiecare zi...si mi-a suras ideea fara sa stiu ca el venise de atatea ori in timpul interviului sa ma intrerupa...bineinteles ca m-am intors dupa geanta dupa vreo trei minute.M-am simtit asa stangace...Luni, cand a venit la lucru, el a aflat ca fusese angajata jurista o tipa logodita si i-a parut f rau ca nu ma alesesera pe mine...cand a venit noua jurista:surpriza eram eu! Ce pacat pt el ca eu eram acea tipa logodita cu un altul, pe cale sa se marite...in trei luni de zile eram indragostita nebuneste de acest tip...relatia mea cu celalalt scartia demult, ne despartisem si impacasem de multe ori, ma facea sa sufar si apoi venea la mine ingenunchi si tot asa pana s-au stins sentimentele...nu gaseam pe altcineva sa ma iubeasca, sa pot scapa...pana la urma l-am lasat pe fostul care era si bogat, si rasfatatul mamei, baiat de bani gata si m-am indragostit la nebunie de acest baiat mai sarac, mai frumos si mai destept care m-a facut sa cunosc adevarata fericire si implinire in dragoste...pot muri linistita pt ca stiu ce inseamna sa fi iubit de cel pe care il iubesti! Si am facut bine ca l-am lasat pe fostul pt ca la doua luni dupa ce l-am parasit am aflat ca ma inselase in timp ce eram cu el, inainte sa plec din casa lui , cu alta...m-a trimis in oras cu cineva timp in care a venit cu o stripteoza in casa noastra, in patul nostru si a facut-o...n-am regretat ca l-am parasit cand nu stiam de infidelitatea lui dar dupa ce am mai si aflat...nu mi-a mai trebuit nici smiorcaiala lui ca nu poate trai fara mine....a recunoscut tarziu ca m-a inselat cu fraza: ca da, mananci infiecare zi tot friptura ca e cea mai buna, la un moment dat iti mai trebuie si o ciorba ieftina! Ce parere aveti? Dumnezeu a avut grija si mi-a dat pe cineva mai bun de mii de ori...chiar in ziua aceea la firma cand am castigat interviul...

| deiutza_9183 a răspuns:

Poi am intalnit iubirea cum nu credeam vvreodata din intamplare si mai ales nu credeam k o sa ma indragostesc de un tip mai mic k mine cu aproape 2 ani dar na dupa cum vezi iubirea nu are varsta:X:X

| catalina_2916 a răspuns:

Pfff...pai problema e k nici eu n-am intalnit-o, adica am intalnit-o, dar a fugit de mine... j eu visez l ea, visez l inceperea unei noi vieti q o pers care s t aduc p culmile fericirii, sa-ti sopteask l fiecare min k t iubeste, k t adora, k vrea sa fie q u pentru o vesnicie, k ar murii pentru u, s te tina mereu in brate, s t respecte, s t ajute q orice... sa fie intr totul al tau... j s stii ca mereu ai p umarul cui s plangi cand dai d greu love struck

| MADALINAAAA explică:

St k poate e o intrebare copilaroasa... dar chiar sunt curioasa.si-mi place sa stiu cum au intalnit unele pers dragostea...

| MADALINAAAA explică:

Tobias18c - foarte frumoasa povestea ta de iubirelove struck si eu iti doresc sa tina cat mai mult!

| AllenTJ a răspuns:

Nu am intalnit-o pana acum happy. Mai am timp sunt in Romania 11.063.176 de femei deci am de unde sa aleg! cheers

| copilu a răspuns:

Ink o mai kut

| alecs_5368 a răspuns:

Nu pot spune ca am intalnit adevarata dragoste... dar iti pot spune cum vreau sa se intample...nu stiu daca ai observat ca in majoritatea cazurile(exceptand-ul pe tobias, p. s:foarte tare) indragostiti se saruta dupa ce s-au combinat...eu nu vreau asa e mult mai frumos cand totul se intampla asa pur si simplu, de ex:el a picat peste tine din greseala sau invers, va-ti ciocnit intamplator...sau in timp ce vorbiti despre ceva anume el te saruta fara nici un motiv...CA IN FILME:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data, aram colegi de clasa. Urmatoarea la un curs de programatori. Acum caut iar happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt impreuna cu iubi de 5 ani happy
Ne cunoastem de 7, cum am mai spus pe site happy, din liceu, dar nu prea ne-am bagat in seama decat din clasa 11, m-a invitat de ziua indragostitilor la o ciocolata calda ca imi era "dator" sa nu il parasc (facuse ceva in clasa), eu am zis da dar mii de ganduri imi treceau prin minte, nu se poate eu cu el (nu aveam nimic in comun, cel putin asa credeam), dar poate vrea sa il combin cu prietena mea, blonda, draguta happy
Si a sosit ziua cea mare 15 februarie ca pe 14 aveam zi de shopping programata happy, si vine cu un trandafir pe care vroiam sa il fac guler big grin (nu prea vroiam sa fie prima varianta)
Am fost sa bem o ciocolata calda, am stat o gramada de ore de vorba nici nu stiu cum a trecut timpul, m-a condus acasa dar am refuzat sa fiu prietena lui atunci. De atunci eu incepusem sa ma gandesc la el si la cum ar fi sa fiu prietena lui si el iubitul meu...
Pe 4 aprilie ne-am dus la un majorat (al unui coleg) si l-am pupat usor pe buze dupa ce am dansat un blues, el mi-a zambit big grin...si de atunci suntem impreuna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La terasa, pe masa blonda rece si spumoasao cheama Stela...
Stela Artoa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de fiecare data cand ma pun in pat sa ma culc prietena mea vine si zice : Hai sa facem 'Sex' si nu vreau si asa se supara pe mine si vrea sa divorteze eu nu am o dragoste adevarata pentru ca ea vrea mereu 'Sex' cryingcryingcrying

| shihtzu a răspuns:

Nu trebuie tu sa visezi la povestea ta de dragoste... Dragostea va fi a ta atunci cand tu vei fii pregatita.si sa stii ca nimeni nu stie cum e dragostea. Dar toti cunosc sentimentul...
Si povestea mea ar cam fii:
Eram pe la Braila la bunici... Si am vazut un tip... Lui i`a placut de mine si am inceput sa vorbim intamplator... Apoi a Venit Verisoara mea si el se uita la eastraight face... Cand ne-am vazut a2a oara el era cu ea... Iar eu deja eram indragostita de el... Dar el cand m`a vazut a asteptat ca ea sa plece si am stat impreuna... S`a despartit de ea... Si a spus ca mereu cand ma voi duce acolo Vom fii impreunaa... Acum am fost iar acolo... Eram cu verisoara mea... Cand l`am vazut vroiam sa merg la el. Dar s`a dus eaoh go on... El a vazut ca plec... Si a venit la mine... M`a strans de mana. Dar eu am spus furioasa: I`a mana de pe mine... El si-a cerut scuze. Dar nu am acceptat nimic straight face... Si acum regret. Dar asta e iubirea... Iubirea reprezinta suferinta... Si cum toti fug de suferinta... putini stiu sa iubeasca!