| Biceps a întrebat:

Care sunt avantajele masturbari?

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Relaxare fizica si psihica, detensionare, eliminarea stresului, eliminarea tensiunii sexuale acumulate pe parcursul zilei sau datorita excitatiei, elibereaza hormoni ai placerii in corp care au un efect benefic asupra organismului, nu consuma in mod normal multe calorii, te poate face sa dormi mai bine daca o faci inainte de culcare, poate duce la diminuarea sau eliminarea durerilor de cap si migrenelor, poate ameliora starile datorate gripei sau racelii.

| Green66 a răspuns:

Un avantaj al masturbării ar fi acela că ți se mareste bicepsul. Mai există și un dezavantaj: îți crește păr în palmă.