| Ingerul_4184 a întrebat:

" Coincidentele" ce sunt in perspectiva voastra? simple intamplari ce nu trebuie luate in calcul sau un semn pe care nu trebuie sa-l omitem? dati exemple si explicati mersi va pup big hug :*:*

Răspuns Câştigător
| alexxa18 a răspuns:

Parerea mea: NIMIC NU E INTAMPLATOR IN VIATA!
Chestia e ca de multe ori nu iti mai amintesti intamplarea din trecut cu care sa faci legatura cu cea din prezent... dar, eu am reusit de cateva orihee hee si mi-am dat seama ca, cel putin in viata mea, tot ce mi se intampla are o legatura continua...happy

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O incurajare. De exemplu vezi o fata si iti spui ca e foarte draguta dar ca nu ii vei spune asta si probabil e si ultima oara cand o vezi. Si fata ajunge sa fie colega ta. Asta iti da incredere in tine si te face sa vrei sa o cunosti.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde, pot reprezenta ceva dacă se repetă. Coincidenţele de exemplu dintre două persoane. Dacă se repetă pot reprezenta ceva.

| ramonatm17 a răspuns:

E greu de explicat concret ce se intampla cand e o,, coincidenta,, e o chestie de moment, un stimul care poate fi fie pozitiv fie negativ, eu una cred foarte mult in destin si cred ca tot ce mi se poate intampla, bun sau rau e o pura coincidenta

| rserpu a răspuns:

Iti dau exemplu: Eram la servici si un coleg m-a invinuit ca l-am furat la niste sticle de bautura (adica i-am pus mai multe in nota de plata) si ne-am certat urat de tot. Iar peste vreo 4 zile colegul e dat afara pentru ca a furat 2100 euro din incasari. Alt coleg imi zice, vezi ca dumnezeu vede si l-a pedepsit, la care eu am zis: Fii serios, e doar o simpla coincidenta. Adica un lucru care s-a intamplat si tu poti crede ca s-a intamplat cu un scop, dar acel lucru chiar nu are nimic de afacere cu scopul dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva ce credeam ca se va intampla si s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar'mina ingeras.Intii de toate iti spun ce cred despre coincidente. Le accept numai pe alea care se intimpla o data sau cel mult de doua ori. Celelante nu mai sint coincidente ci facaturi si nu ca nu le iau in calcul in nici un fel dar pur si simplu ma enerveaza din cauza ca perturba o anumita directie naturala.

| Mr* Tweenkle a răspuns:

Coincidente : lucrul la care sa te gandesit in momentul acesta, crezand ca nu se va intampla, iar peste 5 minute acesta sa devina realitate
Exemplu: vreau sa-i scriu unei colege ca o plac foarte mult, ii scriu de mai multe ori acelasi mesaj dar il streg inainte de a-l trimite crezand ca nu-mi va raspunde sau daca imi va raspunde nu va fi un raspuns prea placut pentru mine [ Coincidenta: ca ea sa-mi trimita un mesaj in timp ce eu ii scriu ei, cu mesajul,, Ce mai faci? ai vrea sa bem un suc candva? ] Baftawinking

| Rasa a răspuns:

Coincidentele semnifica rau sau bun?! atata vreaus a stiuhappy