| Corinaa2013 a întrebat:

Ce inseamna o,, femeie virgina"?
Va rog sa-mi explicati corect si fara prescurtari ce inseamna o femeie virgina.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Ionela256 a răspuns:

Presupun ca ai vazut la Burlacul.cu femeia virgina.Virgina inseamna ca nu a facut dragoste niciodata cu nici un baiat, si nu i s-a rupt himenul.

11 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Femeia care a trecut prin viata ca lebada prin apalove struck

| Forevăr a răspuns:

VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioară, fată. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat.

| BeBebuu a răspuns:

O femeie care nu sa f***t mai p romanestelaughing))

| Miii a răspuns:

Taceți ma din gura. Femeia virgina este mult mai apreciata decât o femeie Fu**ta și abandonata.winking
PS:. femeia este virgina atunci când nu și-a început viata sexuala.

| bonbonik a răspuns:

Femeie virgina este acea femeie care inca nu si a inceput viata sexuala, caruia nu i s a rupt inca himenul. funda?:d

| Corinaa2013 explică:

Ce-i ala himen?

| blackfox a răspuns:

O persoana care nu a intretinut raporturi sexuale este virgina, fecioara daca vrei sa ii spui asa.Virginitatea e un simplu fapt fizic...probabil nu ar trebui sa fie atat de limitat. Sper ca am fost de folos

| LilWayneGreen a răspuns:

O femeie virgina inseamna o femeie care nu a facut sex si nu i s-a rupt himenul.

| AndraSt a răspuns:

O femeie virgina este o femeie care nu a avut nici odata o relatie sexuala cu un barbat. Cand ea are relatie sexuala este posibil sa ramana insarcinata.

| OaNaツ a răspuns:

VIRGÍN, -Ă, virgini, -e, adj. 1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic. ♦ (Substantivat, f.) Fecioară, fată. 2. Fig. Candid, inocent, nevinovat. 3. Fig. (Despre locuri) Necunoscut de oameni; nelucrat, necultivat; neexplorat. 4. Fig., (Despre obiecte) Neatins, intact, neutilizat; curat. ♦ Spec. (Despre metale) Pur, curat. [Var.: (înv. și pop.) vergín, -ă adj.] – Din lat. virgo, -inis.

HIMÉN (HÍMEN), himene, s. n. Membrană care acoperă, la fetele virgine, orificiul extern al vaginului. – Din fr., lat. hymen

Sper ca te-am ajutat.

| anonim_3077 a răspuns:

O femeie virgina este una care na facut sex inca.