| Catrice a întrebat:

Care sunt cele 3 lucruri esențiale pentru ca o relație sa funcționeze?!

30 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

"cele 3" laughing

De ce nu cele 5, sau cele 10?

| Catrice explică (pentru Emazio):

Limitez lista la cele mai esențiale lucruri.

| Emazio a răspuns (pentru Catrice):

Si ce te face sa crezi ca esențiale sunt doar 3? Nu cred ca in ceea ce privește relațiile e ca o rețetă de mâncare, cu un numar finit de ingrediente

| Catrice explică (pentru Emazio):

Închipuie-ți dacă nu puneam număr unii făceau o lista întreaga.

| RoCkKiD a răspuns:

Ai nevoie de intimitate (partea fizica), pasiune (partea afectiva) si angajament (partea rationala).

Relatia va functiona daca exista si functioneaza toate cele 3 dimensiuni, lipsa oricareia dintre ele duce la destabilizare.

Adica ambii parteneri trebuie sa gandeasca, sa simta si sa faca in asa fel incat relatia sa functioneze.

| RAY a răspuns:

In primul rand credinta,fara credinta nu merge nimic,trebuie sa ai credinta in multe sperante, iluzi ca aia e sincera, serioasa si ca nu o tarfa ipocrita, credinta- sa o placi fizic si ea pe tine, sa te intelegi cu ea, sa fie iubire pasionala, sa aveti activitati cat mai multe gen excursi

| Catrice explică (pentru RAY):

Sunt 2 în caz ca n-ai observat.
Sau te-ai repetat intenționat?

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Totul e de fapt credinta, eu am scris ce inseamna forma aia de credinta

| Frank51 a răspuns:

Intrebare proasta, nu exista un lucru esential care garanteaza ca relatia sa fie ok. Fiind intr-o relatie, deja exista iubire, atractie etc, mai ramane sa se lucreze la capitolul incredere, respect, fidelitate.

| Hammurabi a răspuns:

1. să fie orfană (nu mai risc cu încă o soacră)
2. să nu-i placă berea (nu-mi place concurența)
3. să n-o doară capul
(banc : el se apropie de pat dezbrăcat,
ea îl vede și îl întreabă
- ce e praful ăla alb de pe penisul tău?
- aspirină iubire, pentru durerea ta de cap
spune-mi cum o vrei, oral sau supozitor?

| Catrice explică (pentru Hammurabi):

Dacă nu e soacra se găsește o prietena care sa ii ia locul laughing
Și de ce nu concurenta?! Faceți concurs și cine câștiga pregătește cina.

| Hammurabi a răspuns (pentru Catrice):

Lasă că prietena n-o să vină să locuiască cu mine în casă.
Nu concurență pentru că mi s-a mai întâmplat. Pe lângă faptul că femeile nu știu să bea bere, nici n-o cumpără ca să completeze stocul la loc.

| Catrice explică (pentru Hammurabi):

Uitasem sa menționez de durerea de cap. Aia trece cu o pastila, mai rău e sa nu o doara altundeva.

| Hammurabi a răspuns (pentru Catrice):

Exact. De o pastilă era vorba și în banc. laughing bună pentru orice durere.

| RainmakerX a răspuns:

Apreciere, atractie, compromisuri

| Plato a răspuns:

Iubire, e suficient.

| mastadont a răspuns:

Din punctul meu de vedere dacă există o relație atunci trebuie să existe și iubire între parteneri însă pentru a face relația să funcționeze pe o lungă durată de timp trebuie ca următoarele lucruri să fie prezente: comunicarea: este cel mai important lucru între parteneri, fără aceasta vor apărea în final disensiuni care se vor accentua și vor duce la încetarea relației. Încrederea, dacă nu ai încredere în tine însuți și în partener și dacă nu vorbiți despre orice atunci nu o să funcționeze. Și, în final, sexul: sexul este cel mai intim lucru pe care două persoane îl pot face, acesta menține apropierea între parteneri și te scapă de inhibiții. Cele mai productive discuții între parteneri se poartă întotdeauna atunci când ambii sunt dezbrăcați și obosiți după sex.

| HadesSs a răspuns:

Iubire,respect,incredere si mult sex laughing Asa e sunt 4 de fapt laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Relatia sa nu fie Pe primul plan.
2. Sa se bazeze mai mult pe angajament decât pe sentimente.
3. Potrivirea de caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încredere,înțelegere,acceptare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai mult de trei lucruri esentiale. Daca ar fi sa aleg totusi trei ar fi urmatoarele: Comunicare, conexiune si chimie. happy

| Paul754880338 a răspuns:

Portofelul, sufletul... si extensia sa de mai jos, cum ii zice ca am uitat?

Răspuns utilizator avertizat
| gogu220 a răspuns:

Pentru un bărbat : sex, linişte si bere.
Pentru o femeie : flori, tandreţe şi ţinut în braţe.

| OrdanKarris a răspuns:

Ca sa tii barbatul aproape: sex, mancare, liniste! Asta m-ar tine pe mine aproape. Sunt un om cu gusturi simple. Daca nu exista astea 3, nu am nevoie de relatia ta. Relatia este nevoia ta, nu a mea. E datoria ta de femeie daca vrei relatie stabila sa fiu si eu fericit. Tu deja primesti ce doresti, adica relatie serioasa si tot ce implica asta. Tot ce cer eu sunt alea 3. Daca primesc acele 3 lucruri, totu-i bine. Daca nu, la revedere.

| IamJoKeR a răspuns:

Sunt mai multe, încrederea, respectul, înțelegerea, iubirea si lista poate continua

| AlexandruSEV a răspuns:

Încredere, fidelitate, iubire.

| Zas a răspuns:

Respectul reciproc, deja dupa cativa ani de zile de cand s-a pornit relatia devine monotonia si oricat de mult te-ai minti ca o/il iubesti ca la inceput, nu mai poate fi vorba de aceeasi scanteie ca in primele luni de zile.

| Zas a răspuns (pentru Zas):

Intervine*

| Anonima123456dd11 a răspuns:

Iubire(fără ea nu e nimic)
Respect(daca te respecta, nu te inseala etc...)
Si pentru multi si sex...