| 3ntzz a întrebat:

Care sunt dezavantajele masturbarii la barbati?
Nu ma intereseaza avantajele si nici ce este masturbarea si din ce cauza are loc.Asta stiu si eu. Vreau sa stiu strict doar dezavantajele.
Repet, la barbati.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 ejaculezi mai repede in timp
2 poate crea dependenta
3 poate sa te faca sa numai simti nevoie sexuala cu o fata pentru ca in mintea ta te autosatisfaci deci te adaptedezi asa

| mihai69 a răspuns:

Dacă afli, să mi le spui și mie; eu o fac de 40 și ceva de ani și încă n-am găsit niciunul!

| neutrino a răspuns:

Tot ceea ce este in exces, dauneaza grav sanatatii. Acum trebuie doar sa intelegem, de la caz la caz, sensul corect al cuvantului " exces".

| Oana92 a răspuns:

Daca nu exagerezi si daca ai grija la igiena nu exista niciun dezavantaj.

| Alcyon a răspuns:

Iti spun eu care e problema. Te inveti cu tipul asta de stimulare si pe urma, cand o sa ajungi cu o femeie in pat, o sa te trezesti ca nu te mai excita s-o faci normal. Daca mai ai si prezervativ, n-o sa-ti prea placa, fiindca in timpul masturbarii stimularea e mai intensa. O sa ajungi s-o dai pe sex oral si anal, ca sa simti si tu ceva. In afara de asta, autostimularea, nu te poate satisface pe deplin si mereu simti nevoia de mai mult, iar asta conduce in timp la dependenta.

| Kalla a răspuns:

Iti creste par pe palma.

| AgathaRo a răspuns:

Devii un fel de Einstein, chiar daca vrei sa devii unul ca el iti vei da seama ca masturbarea nu te mai satisface.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orbesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Negoiu a răspuns:

Alcyon ţi-a răspuns corect, de asemenea e „mai puţin indicat" să o faci dimineaţa decât spre seară. Când te întâlneşti cu o fată (femeie) poţi să ai sentimente de inferioritate faţă de ea (ca şi cum ar şti ce ai făcut şi îţi e un pic ruşine) şi gândindu-te intens la partea feminină (când faci) cu timpul începi să le atribui calităţi, câteodată închipuite, numai şi numai pentru că au ceva ce-ţi doreşti! Ai toate şansele să devii timid şi retras! Plus sentimentul de epuizare fizică (dacă e în exces).