| gosav19 a întrebat:

Care sunt lucrurile care ar trebui facute ca o relatie sa dureze timp indelungat?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Orice lucru care ar putea sa faca ca relatia RESPECTIVA sa dureze. happy

Nimeni nu este la fel, in concluzie... niciun cuplu nu este la fel, lucrurile comune si lucrurile inexplicabile care ii leaga pe cei doi, pot sa difere de la cuplu la cuplu. Deci nu este un raspuns sigur la intrebarea asta.
Poate unora le place sa fie mai liberi, altora sa fie mai retrasi in lumea lor...

Dar ca puncte comune si cel mai des intalnite si recomandate, ar fi o comunicare excelenta, in care fiecare sa spuna ce doreste si sa lase cealalta persoana sa il/o cunoasca, si increderea dintre cei doi. Desigur si acel ceva inexplicabil sentiment pe care ei il simt, care se numeste iubire si ii ace sa se simta bine.

Numai bine! ^_^

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa înveți sa accepți omul de lângă tine cu bune și rele. Sa înveți sa ierți și sa fi sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire, încredere, solidaritate, respect reciproc și empatie.

| MValentin a răspuns:

Empatia, sinceritatea, înțelegerea, siguranța, predefinirea unui tip de viitor împreună (adică peste 2 luni mergem intr-o vacanță acolo, peste 1 an ne mutam împreună etc) si desigur menținerea iubirii cat mai sus de constant se poate de ce nu

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru MValentin):

Man ce zici tu acolo nu e rau dar eu in locul tau as tacea din gura pentru ca tu poate ai facut lucrurile astea dar te-a inselat prietena ( la modu ala ca facea ceva ceva cu unu si imediat dupa te-a sunat si ti-a zis ca te iubeste ), ai aflat de chestia asta si ai acceptat-o inapoi. Nu vreau sa par rau sau ceva dar tocmai tu nu esti in masura sa dai sfaturi

| MValentin a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ce topic are intrebarea si ce topic are răspunsul tau fata de al meu, wtf? oamenii de pe siteul asta uneori sunt mana cereasca

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru MValentin):

Alo alo, am zis la inceput ca nu vreau sa supar si sa nu se interpreteze aiurea. Faza e ca la tine a fost situatia aia si e ca si cum un alcoolic i-ar spune unuia care bea cum sa nu mai puna gura pe alcool ( dar el bea la greu ) sper ca ai inteles comparatia. Nu am vrut sa te deranjez intr-un fel deci nu ma fa mana cereasca

| awspam a răspuns:

Cat timp barbatul tine femeia ocupata totul merge bine
dai libertate sa creada ca le face pe toate de la ea dai idei si las-o sa caute rezolvari etc
daca nu doreste o relatie nu se va implica sa faca nimic pentru voi
ca idee. barbatul da tonul si femeia rezolva problemele
. cum vrei relatia asa o ai. daca iti bati joc roata se invarte deci ai grija de ce nu vrei sa pierzi

| DaniliucC a răspuns:

Fii întotdeauna primul care își cere scuze cu adevărat după o ceartă.
Înainte de a te muta cu partenerul, mergi într-o excursie cu el.
Iubirea înseamnă apreciere, nu posesie.
Nu păstra secrete, nu spune minciuni.
Relațiile nu sunt grele. Dacă este greu, ești probabil cu persoana greșită.
Cel mai bun semn al unei relații sănătoase este niciun semn al acesteia pe Facebook.