| Luckan110 a întrebat:

Care sunt riscurile pentru baieti daca isi incep viata sexuala devreme? E doar o intrebare, tratati-o ca atarewinking

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Riscul are de a face cu viata sexuala la maturitate.
Adica,la varste mici,imaturi emotional,nu pot intelege in totalitate nici profunzimea acestui act,nici importanta lui.
Rezultatul ar fi imposibilitatea atasamentului de partenera,o nemultumire continua ca persoana matura si dorinta de a cauta ceva fara sa stie ce.
Ti-am raspuns foarte vag, dar poti intelege totusi, ca un copil care priveste sexul ca pe un sport, nu-l va putea vedea niciodata altfel, fara sa stie de fapt ce ii lipseste.Este motivul infidelitatii, al divorturilor nesfarsite si al unei vieti lipsite de echilibru.
Fiecare lucru la timpul lui, sa stii, exista momentul potrivit pentru toate.

6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Oh doamne, de unde sa incep...este extrem de periculos si riscant.
risca sa devina un experimentat in pat, si un tip care va oferi orgasme multiple, chiar si spontane.
deci cand va fi cu una in biserica si-o tine de mana, sunt riscuri foarte mari ca respectiva sa inceapa sa urle ca animala in calduri.
si ultimul risc, dar nu cel din urma, nu va deveni pe parcurs un frustrat din punct de vedere sexual, caci din pacate, va avea atata vrajeala buna, incat penisul ii va intra in coma de la atata hutza hutza.
oribil, oameni buni, oribil.

| Alcyon a răspuns:

Risc marit de a face boli. In adolescenta relatiile sunt instabile din cauza imaturitatii partenerilor. Azi iti place de o fata, maine de alta. In felul asta, tot umbland din pat in pat, risti sa faci colectie de BTS-uri (avand in vedere si faptul ca prezervativul te protejeaza doar 70% de boli). Sexul se face doar in cadrul unei relatii serioase, stabile, nu aiurea, ca simti nevoia. Daca o faci aiurea, trebuie sa fii pregatit sa suporti consecintele: boli venerice care se trateaza greu si-ti dau mari batai de cap.

| Seepty a răspuns:

Nu exista niciun risc mare dar cel mai probabil isi va pierde virginitatea.

| LineGuide a răspuns:

Cam asa incepe viata unui homosexual, pentru ca scade interesul pentru femei, si totodata creste apetitul sexual. Asta e un risc. Altul ar f faptul ca poti lua boli cu trans. sexuala, si risti sa nu mai poti face sex vreodata(decat daca n-ai constiinta).
Mult noroc!

| Ingerul_Negru_Maryus_Damy_1992 a răspuns:

Pai unu la mana daca incepe viata sexuala devreme de la o varsta de 14-15 ani se pot produce hormoni ce adduce la disperare si iti vei dori mereu sa faci sex.dar un sfat nu uitati sa va protejati happy laughing happy

| Luckan110 explică (pentru Ingerul_Negru_Maryus_Damy_1992):

Era o simpla intrebare, din pura curiozitate, nu am de gand sa o faclaughingpoate peste vreo 5 ani laughing