| Alext54 a întrebat:

Care sunt riscurile sexului anal neprotejat cu curățări totale in zona aia?

10 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Incontinenta anala si alte riscuri, infectari, hemoragii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Riscurile sunt slăbirea sfincterului anal si incontineta fecalelor vrei asa?

| Violleta2022 a răspuns:

Riscul sexului anal neprotejat poate purta numele de: infectie cu SIDA, Sifilis, negi, hepatita B sau C, HPV, hemoragii, infectii samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Riscurile sexului anal sunt: de a lua toate bolile cu transmitere sexuala (HIV, SIDA, Sifilis, Hepatite, HPV, negi samd), Mai poti face o infectie de la ruperea anusului, sau chiar o hemoragie anala.
Ca sa nu mai spun ca un anus odata deflorat (rupt), va trebuii tinut astupat in timp, cu un dopulet de poponet, ca sa nu risti incontineta anala (adica sa faci caca pe tine involuntar).

| tzionut a răspuns:

Daca nu folosesti suficient lubrifiant, iar partenerul e grabit pot apare fisuri anale.
Daca partenerul nu foloseste prezervativ risca sa ia o infectie urinara.
Daca partenerul foloseste prezervativ si vrea anal, apoi vrea normal, si nu schimba prezervativul, flora din anus, ajunge in vagin si ai ghicit BTS
Daca partenera nu face clisma te poti trezi cu dejectii pe "prezervativ"
Riscurile slabirii sfincterului apar cand sexul anal este practicat zilnic. Daca este practicat ocazional incontinenta fecala (adica te caci pe tine) nu este o problema.
Daca ambii parteneri isi doresc sa paractice sexul anal, si isi iau masuri de siguranta, nu este doar placut pentru ambii parteneri, ci si sigur, la fel ca normalul sau oralul.

| Alext54 explică (pentru tzionut):

Deci riscurile de boli sida hepatita etc astea mai grave nu apar la sex anal neprotejat (ocazional)daca este curățenie strictă?

| tzionut a răspuns (pentru Alext54):

Omule daca folosesti prezervativ....riscurile scad... fara poti lua inclusiv hiv, hepatita, bts-uri

| Alext54 explică (pentru tzionut):

Dacă ambii parteneri sunt sănătoși nu prea vad cum se poate lua că nu avem practic in noi bts e cs la hiv cu sangele

| tzionut a răspuns (pentru Alext54):

Bolile cu transmitere sexuala se pot lua prin contact direct. Practic oricate clisme ar face partenera, daca pielea intra in contact cu flora intestinala, chiar daca speli o parte din bacterii raman si se inmultesc.
Asa iei BTS-uri, facand fara protectie, implicit prezervativ.

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Iti bagi un mop in cur si invarti ca sa cureti total zona aia? Sau cum?