| Ana47 a întrebat:

Care sunt sansele sa ramai insarcinata atunci cand ai ovare "lenese"?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista ovare lenese. laughing Starea ovarelor poate fi functionala sau sa fie inactiva din cauza unei boli/afectiuni. Maturizarea si producerea ovulelor la termen depinde de buna functionare a sistemului hormonal. Fiindca intrebarea se refera la ceva ce nu poate exista deci fiind ilogica nu se poate formula un raspuns.

| Ana47 explică (pentru corbulalbrosu):

Asa mi s-a spus la medic, ca am ovarele lenese

| sofisis a răspuns:

Sunt, dar cu un tratament adecvat de la medic. Inseamna ca tu nu ovulezi regulat. Si deci la tine e ...la ghici. Dar exista tratamente pentru a le "stimula"