| Iulia_9015 a întrebat:

Care vi se pare varsta potrivita pentru a va incepe viata sexuala(sau la ce varsta v-ati inceput-o voi)?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta potrivita la fete este de minim 17 ani si jumatate, preferabil 18. Eu personal mi-am inceput-o la 24 de ani si jumatate.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Varsta potrivita e de la 18 ani in sus. eu mi-am inceput-o la 19 ani.

| nobody_9468 a răspuns:

De la 14 in suslaughing

Viata e scurtawinking

Fiecare cu opiniile luitongue, sper sa nu ma crititicati prea mult pentru raspunsul acestalaughing

Bafta.

| BRG a răspuns:

Eu a m 32 de ani și nu mi-am început -o

| madalina_8123 a răspuns:

Dupa 18, dar numai atunci cand esti sigur pe relatie si nu cu oricine.

| mary_5801 a răspuns:

Eu am inceput-o la 19 ani, prietenul meu fiind foarte intelegator m-a asteptat 1 an.

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Varsta nu prea conteaza...ca sa faci asa ceva trebuie sa fi sigura ca nu vei regreta si sa o faci cu persoana potrivita...mai bine ar fi dupa 15 ani deoarece riscu de a te imbolnavi este redus. dar cel mai important este ceea ce simti u si de cat de sigura esti ca vrei sa faci acest pas important

| T30D0RA a răspuns:

Si eu as zice ca dupa 18 ani ar fi potrivit sa faci sex, dar depinde de persoane... nu cred ca o sa aiba prea multa rabdare.
Eu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani si imi pare rau, a fost prea devreme, dar asta e... faptul e consumat. happy

| omudinliftutau a răspuns:

Pai cred ca de la 15-16 ani ar fi potrivit(la fete), la baieti nu prea conteaza.Eu mi-am inceput viata sexuala la 14 ani jumate:d

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani e ideal

| narcis_5971 a răspuns:

Nu exista o varsta pentru asta cum nu exista nici un ghid...stii ca e vorba aia sexu e ca ajutorul ia-l de la oricine il primesti( nu chiar oricine) si oricand il primesti eu mi-am inceput viata sexuala la 11 ani o vecina mai darnica dar asta na contat ...adica ai grija ce faci si cu cine sa nu ai regrete dupa

| tridord a răspuns:

Parerea mea este de la 15 ani in sus, difera de la om la om. Sincer nu cred ca exista o varsta de la care pot sa spui:"Uite, acum imi incep viata sexuala". Cand te simti pregatit atunci o incepi.