| Daria a întrebat:

Cat a durat prima voastra dragoste? La cati ani a fost si cum a fost?happy

Răspuns Câştigător
| sandra_9507 a răspuns:

Prima mea dragoste o traiesc acuma.cu iubitul meu pe care il iubesc foarte mult.suntem de 1 an si jumatate si in vara cand implinesc eu 18 ani ne casatorim.love strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

11 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

La 14 ani. A durat o luna. Pai chiar mi s-a parut frumos atunci, dar cu timpul am realizat ca nu e chiar asa.

| Alisa a răspuns:

A inceput cand aveam aproape 18 ani si suntem si acum impreuna, avadn o relatie de 1 an si 3 luni. Relatia noastra este una foarte frumoasa, ne iubim si respectam, avem incredere unul in celalalt.
Este putin mai complicata din cauza parintilor mei caci nu sunt de acord cu relatia noastra, cu el. Dar atata timp cat ne iubim si ne intelegem, nu vom renunta la relatia noastra, mai ale sca am trecut prin atatea impreuna.

Numai bine!

| Adorable a răspuns:

Prima mea dragoste adevarata o am de la 13 ani si 3 zile, cand baiatul pe care il placeam de 3 ani si el la fel, m-a intrebat daca doresc sa fim impreuna. Am acceptat si acum avem 1 an si jumatate si este o relatie stransa si ne iubim foarte mult. happy

| Lilia2621 a răspuns:

Hmmm, imi place intrebarea! Pai sa incepem, nu stiu ce mai exact ai in vedere prin cuvintul "dragoste" dar nu e o probblema. Eu am 15 ani si 9 luni si am iubit 3 baieti, nu stiu daca e o iubire adevarata, insa oricum este un sentiment frumos! Primul baiat pe care l-am iubit a fost la virsta de 12 ani, el fiind mai mare ca mine cu doi ani! Cu el nu am avut nimic, doar un sarut pe obraz! Al doilea baiat pe care l-am iubit a fost la virsta de 13 ani, si la fel nu am avut nimic, adica am avut o seara la intilnire si un sarut pe buze, a incercat sa ma sarute dar eu intorceam capul. Iar u al treilea baiat pe care l-am iubit nu am avut absolut nimic, doar certuri ingrozitoare, deci aceaste sentimente s-au transformat in ura, ne uram reciproc. Dar anul trecut, la 14 ani am avut primul sarut, si cu acel baiat ni-am intilnit doua zile, si nu simteam nimic pentru el. Iar prima intilnire am avut-o la 15 ani, adica anul asta, ne-am intilnit o luna, adica ne mai intalnim si la moment insa nu prea vorbim, eu mereu ii inchid cind ma suna. Pentru acest baiat nu simt absolut nimic. Dar o relatie relatie plina de dragoste nu am avut, dar sper ca o sa am timp sa trec si prin relatii de asteabig grin

mrs ca ai avut rabdare sa citesti:d
papa

| Cristiano13 a răspuns:

La 14 ani a durat aproape o luna si fata avea 14 ani era destul de linistita pana la un PUNCT! am intrebat-o e virgina si ea la fel eu i-am spus da (adevarul) ea mea spus ca nu e pur si simplu am ramas socat! :o la 14 ani sa fi deja dezvirginata m-am enervat putin dar in minte nu am facut cine stie ce gesturi! SI in 1 saptamana m-am despartit de ea pur si simplu(dragostea mea a zburat de la ea) happy

| LobyCreW a răspuns:

Pai, Am 13 ani si prima mea dragoste a fost la 9 ani si sunt incotinoare cu prietena mea, nu pot sa sa-mi imaginez ca voi traii cu ea toata viata, nu prea cred ca relatia o sa mearga mai departe

| Calinush a răspuns:

Eu pe la 15 ani, a durat mai bine de 7 luni si totul a fost bine, dar cred ca dragostea era doar din partea mea nu si a ei, sau cel putin nu era asa mare din partea ei, ce sa zic happy toate trec cu timpul.

| KitTY_2644 a răspuns:

Salut. prima dragoste a fost la scoala prin clasa a 2-a. eram innebunita de colegul meu de banca.lui tot ii placea de mine(in clasa a 6-a mi-a zis) apoi noi ne-am intilnit. dar acum suntem doar prieteni.)

| CATALINA_2480 a răspuns:

Prima mea dragoste a fost si este in mom de vata si avem 6 ani:X:X:XPe la 16 ani am simntit ca imi sare inima din piept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! prima dragoste a fost la 14 ani si adurat 1 an si jumatate. a fost frumos, cu bune cu rele, insa regret multe de atunci.as vrea sa ma intorc in timp si sa am aceeasi varsta dar cu mintea de acum.

| Lizuka a răspuns:

Prima mea DRAGOSTElove struck la 13 ani. sunt si acum impreuna, si avem 1 an jumate! a fost si inca este, frumoasa, si nu e numai dragoste. e ceva mai mult! unele sentimente nu se pot explica prin cuvinte, trebuiesc traite, este ceea ce noi facem si ne este foarte bine... avem planuri de viitor dupa care... sper sa ne tina relatia! ce pot spune este ceea ce mi-am dorit, ceea ce cautam. noi ne certam noi ne impacam. si oricum am fi cu bune cu rele, sper sa continue relatia si sa nu ne despartim, cu toate ca sunt comentarii si etc, ca in orice relatie! cateodata chiar exagerate, dar. sper sa fie mari schimbari.