| tbxx a întrebat:

Cum a fost prima voastra poveste de dragoste? [[ex: cum ai cunoscut-o\ l-ai cunoscut, cati ani aveati, unde v-ati cunosscut, cat a durat relatia voastra?]] (funda pentru cele mai interesante:X)

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,aveam 13 ani, eram naiva, habar nu aveam eu de relatii...
Intr-o zi de primavara am fost cu o prietena de-a mea pe strada unei foste colege.Am povestit cu ele cand deodata au venit 2 baieti. Unul dintre ei se uita intens la mine si mi-a zis ca sunt frumoasa.Eu m-am rusinat pe loc,nu mai puteam de emotii, ce sa zic, am mai primit complimente de la altii dar el m-a facut sa tremur si sa ma rosesc.Era cu varul lui,el statea acolo pe strada cu fosta mea colega.el era genu asa de baiat de gasca,glumet,ii placea viata,distractia si nu ii placea sa aiba relatii serioase, se distra cu fetele.El in ziua aceea tot ma privea si eu muream de emotii.
Eu am inceput sa tot merg acolo pe strada mai mult ca sa il vad pe el, m-am indragostit pe loc de el din prima clipa cand l-am vazut.Si tot mergeam la fosta colega in fiecare zi dar eu doar ca sa il revad, de aia mergeam.Si stateam seara acolo la el pe str, il vedeam tot mai des si ma indragosteam tot mai tare.Si el mereu iesea pe afara cand vedea ca sunt acolo pe strada.Stateam seara,povesteam, el ma conducea acasa, etc.Eu in preajma lui eram extrem de timida desi in general nu eram asa.El avea 18 ani, eu 13, stiam ca el nu ar dori vreo relatie serioasa cu mine,simteam ca doar glumeste cu mine dar imi placea totusi ma multumeam ca vb cu mine si ma baga in seama mereu,ma mai lua in brate, ma pupa pe obraz si tot asa un timp.El mi-a cerut mie prietenia dar eu am refuzat pentru ca toate prietenele mele ziceau sa nu accept ca el isi bate joc de fete si e vagabond, etc.Si nu am acceptat cand mi-a cerut prietenia, in schimb muream dupa el.Si era ca si cum eram impreuna,ca ne vedeam seara de seara, ma strangea in brate, eu ma topeam de bucurie.Insa erau si zile in care nu ma baga in seama si glumea cu altele si atunci am realizat ca nu ii place de mine si ca am facut bine ca am refuzat sa fiu cu el.Asa timpul a mai trecut,eram asa nici impreuna, nici cu el nici fara el.El se distra cu altele nu avea el treaba cu mine, doar cand ne vedeam la el pe str atunci se mai baga cu mine in seama si era ok.
S-a intamplat sa plece in strainatate in acea vara si atunci am simtit ca mor cand am auzit ca pleaca.Nu mi-a zis nimic, am aflat de la vecina lui, adica fosta mea colega.Si a plecat pana la urma, eu nu mai mergeam pe str aceea ca nu mai era elsad.Era foarte greu, desi aveam 13 ani, stiam ca il iubesc cu adevarat si ca nu s-a terminat inca, avea sa urmeze multe intre noi.Si el ma tot suna de dincolo,a cerut nr meu de la vecina lui, vb la telefon, zicea c aii dor de mine si cand vine in tara vrea sa fim impreuna.Eu il iubeam la nebunie si imi placea sa vb cu el. dupa cateva luni a venit in tara dr nu prea m-a bagat in seamasad,tot asa cam un an si ceva a facut tot asa, s-a dus in strainatate cateva luni, iar venea si tot asa.Si mereu imi faceam sperante desarte.Pana cand a venit ultima oara acu 2 ani jumate si iar m-a cautat.Eu intre timp am mai avut prieteni dar tot pe el il iubeam si nu l-am uitat.Si el cand a venit ultima oara ma tot suna, ma tot cauta, etc.Si intr-o seara ne-am vazut si mi-a cerut sa fim impreuna, eu iubindu-l am acceptat.
Si asa relatia noastra a inceput. Aveam 15 ani cand m-am bagat cu el pe bune cica.Si un an de zile relatia a fost asa cam aiurea, nu era serios ca el umbla aiurea si ne vedeam rar, eu plangeam si de multe ori seara umblam pe strazi de nebuna numai sa dau de el.Lui nu prea i-a pasat de mine,era o relatie libera,adica el nu se interesa,fiecare facea ce vroia, eu in schimb as fi facut orice pentru el, sa ma iubeasca.1 an a fost asa o relatie cam aiurea pentru mine, ca eram impreuna numai cand ne vedeam, asta fiind intamplator. Dupa un 1 ne-am despartit el mi-a dat papucii,fara sa aiba motive, dar cert e ca nu ma iubea, desi eu incercam sa ma amagesc.Ne-am despartit in vara anului 2009.Eu am suferit enorm, el se distra, nu avea treaba.Asta pana de craciun tot in 2009 cand m-a invitat sa petrecem craciunul impreuna.Eu fiind moarta dupa el am acceptat.Si de atunci de la craciun am ramas impreuna.Relatia a devenit una serioasa, el a inceput sa tina la mine, era minunat.De la craciun din 2009 pana acum tot impreuna am ramas.M-am daruit lui,el a fost primul din viata mea, acum imi dovedeste zilnic ca ma iubeste, s-a schimbat pentru mine.
Acum am 17 ani jumate, el are 22 jumate si uite ca dragostea noastra e pe zi ce trece tot mai mare.Cu trecerea timpului tot mai mult l-am iubit, de la 13 ani, a fost primul din viata mea.Am trait multe clipe frumoase impreuna si inca traim.Mai exact de 1 an si 2 luni avem o relatie minunata, el mi-a dovedit c ama iubeste, nu ne-am mai despartit deloc.
Acum ne iubim si avem multe planuri impreuna.El nu m-a iubit la inceput dar a realizat ca ma iubeste si acum face orice pentru mine...el e viata mea!

| mgtow a răspuns:

Eu cunoscusem o fata inainte sa parasesc tara, neam cunoscut neam indragostit si neam si culcat impreuna sa nu crezi ca am facut sex eu aveam 13 si ea 9 ani. Acum trec direct la subiect, la distanta am tinut vreo 3 luni relatia apoi m-am separat de ea, dupa un timp m-am impacat dar n-am durat mult cu ea. Apoi dupa cativa ani pe mes am aflat id ei prin telefon mi la dat, si am aflat la cat de curva e si materialista de atunci nu i-am mai zis nimic si acum incerc sa imi limpezesc mintea chiar daca inca o mai am in cap viata e dura asta e.

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Eu m-am indragostit prima oara ff tare la 11 ani (acum 5 luni tongue)la scoala de un baiat de pe a 6-a(are 14 ani ca o ramas...dar asta e).El imi tot facea ochii dulci si am pus-o pe o prietena sa-i spuna ca il plac.La un moment dat el ma evita si l-am intrebat iarasi si mi intrebat daca vreau sa stau cu el si eu LOL ca am acceptat happy. Acum vreo 2 luni ne-am sarutat pentru prima oara si a fost foarte sweet :X.Inca sunt cu el si suntem impreuna de 5 luni :X... fundita?!

| totEU_9066 a răspuns:

Sport la citit kiss Mmmmm Pai am avut 12 ani si ceva cand am cunoscut un baiat super dragut el era mai mare ca mine cu 4 ani, Eu eram cu varul lui adica erau ''iubiti'' sa zic asa dar nu mare lucru. El a inceput sa se intereseze de mine, sa faca rost de numarul de tel etc. Dupa vreo 2-3 luni de vb prin tel si am devent prietenii vorbeam enorm de mult prin mesaje telefoane in miez de noapte, etc. Intr-un final eu m-am despartit de varul lui ca ma inervase cu insistentele lui sa facem sex straight face si el a aflat, a inceput sa ma vizitezi mai des si mereu intreba de mine cand era cu prietenii mei, Intr-o zii el venise de la munca, eu eram in fata casei unei prietene si povesteam eram mai multi, iar el a venit cu masina, A coborat si a intrebat de mine nu ma observase ca era intuneric, iar eu i-am raspuns ca sunt aici big grin, a zis vrea sa vorbesc neaparat cu tine, ceva.Eu am spus ok haide sa vorbim m-a luat cu masina si ne-am dus la mine acasa, am stat in fata casei si a inceput sa-mi spuna, Imi place de tine si cred ca m-am indragostit de tine surprise eu am ramas uimita dar simte-am niste fiori cand me-a spus iar eu din instinct i-am zis si mi-e imi place de tine big grin, Apoi me-a cerut prietenia a inceput foarte frumos ne complectam unul pe celalt iar dupa vreo 3 luni am facut dragoste cu el, nu a fost ceva romantic prima data, dar a fost o experienta placuta si am facut-o laa mine acasa, Sa iti spun sincer anii treceau iar eu ma indragosteam si mai mult de el, El lucra in delegatie si ne vedeam odata pe saptamana, mereu cand venea acasa ma suna si imi zicea vino la mine ca mor de dorul tau, aaa si mereu vb la tel prin mesaje N-am sa uit mesajul asta cat am sa traiesc '' Cand te-am cunoscut, imi erai simpatica, si te placeam, dar stiam ca este imposibil sa fii a mea pentru ca erai cu varul meu, dar acum ca suntem impreuna tot ce vreau este sa te iubesc '' Deci cand l-am citit me-au dat lacrimile, bineiteles i-am scris si eu inapoi happy A da si imi aminesc ca odata m-am dus la el, am intrat in camera era aprinsa doar lampa, si mergea muzica cu ''hey tarzan tarzan ce bine e la mare'' si el o punea pe Repeet dar imi placea si mie tongue melodia big grin. Dupa 2 ani jumate ne-am despartit el a devenit foarte agresiv, si vulgar. Dar eu nu incetasem sa il iubesc si el ma iubea doar ca eu nu mai vroiam sa fiu cu el am zis cand o sa se schimbe. Dar ma rog a trecut vreo 2 luni nu ne vazusem deloc nu vorbeam la tel si nici mesaje nu trimite-am, ne-am reintalnit iar el era schimbat happy am zis hai sa fim din nou impreuna acum te-ai revenit, ne-am impacat dar el in timpul relatiei noastre a mai avut o iubita ascunsa sa zic asa Pe care a lasat-o insarcinata si a trebuit sa se insoare cu ea crying eu nu am stiut de relatia aia dar nah asta e eram pusa in fata faptului implinit ne-am despartit, dar am ramas prietenii, Ba chiar a insistat atat de mult sa merg la nunta a vrut sa ii fiu si domnisoara de onoare sa duc eu la altar, dar am zis nu pentru ca eu ink il iubeam si ma durea enorm sa-l vad insuranduse crying.
In ziua cand s-a casatorit m-am dus si eu la nunta iar el numai cu mine vroia sa danseze toata noaptea, orice dans era ma invita sa
dansez iar nevastasa tot venea si se baga si zicea lasa ca dansez eu cu el laughing era geloasa.Ma rog am dansat cu el o melodie lenta si el me-a spus la ureche ''As fii vrut sa fii tu cea cu care ma insor '' Am crezut ca imi cade cerul in cap nu am stiut cum sa reactionez sad si eu i-am spus '' Eu ce sa fac daca n-ai stiut sa-ti tii scula acasa tongue'' si i-am zis si eu as fii vrut sa fiu eu cea care iti imparti viata dar asta e
m-a luat de mana si m-a dus afara si m-a sarutat TIN SA SPUN CA ERA in seara nuntii lui iar eu am inceput sa lacrimez si am baut de m-am spart laughing am fost ranita foarte tare. Ma rog dupa ceva timp am gasit un baiat mult mai mare decat mine cu 12 ani mai mare si nah cu eram cu inima zdrobita m-am aruncat in bratele primului venit sad in timp ce eu aveam o relatie cu asta Ex-ul meu m-a cautat de mai multe ori si terminind cu o partide de amor, ne iubeam foarte mult il simte-am si eu doar ca cred ca destinul nu era sa fim impreuna, Eu m-am casatorit cu baiatul mai mare decat mine crezand ca voi putea uita de el, dar sincer asta cu care sunt se comporta teribil de urat cu mine acum. dar ce sa fac sad asta este. Acum cateva zile am vb cu EX-ul pe internet iar el me-a spus ca sunt mai frumoasa ca niciodata, si me-a spus stii eu ink mai te iubesc parca acum imi dau seama ca te-am lasat sa pleci. Iar eu i-am spus dupa atata timp te mai gandesti la mine? Sincer iti zic si eu ma mai gandesc la el cum era daca? dar... traiesc din amintirii sad cred ca a fost singurl barbat pe care l-am iubit si care a fost o iubire adevarata.Iar acum ai sa te intrebi de ce ne-am despartit si de ce nu am stat impreuna.ei bine pentru ca parintii fetei l-au obligat sa se casatoreasca, El i-a spus ei fa avort dar ea nu si nu.
Au fost frumoase amintirii :X dar asta este viata trebuie sa mergem mai departe kiss sper ca te-a placut happy spune-mi parera ta despre povestea mea mwah

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Pai...M-am intalnit cu primul prieten al meu pe Facebook.Era dragut. Dupaaceea mi-a dat adresalui de mess si ne vedeam si vb prin web.Cam asa a fost o luna. Dupa aceea m-a invitat la cina.Si faza cea mai tare a fost ca nustiam nici eu nici el ca era un restaorant chinezesc.Si a comandat nu stiu ce mancare si cand a gustat-o i-a placut si l-a intrebat pe chelner si chelnerull a raspuns rolling on the floor. Creca aveam in jur de 15-16 ani amandoi.Relatia a durat cam 2 ani pentru ca s-a indragostit de alta si culmea e ca mi-a zis ca e de pe Twiter fata aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte scurta; Intilnire,propunere, sex, despartire.

| deliuta a răspuns:

Am cunoscut baiatul visurilor mele la varsta de 14 ani.l-am cunoscut in liceu.el era cu un an mai mare ca mine da nu avea nimic. relatia noastra a durat trei ani.