| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult conteaza intr-un cuplu, familia fiecaruia (parinti,frati, surori, rude...)?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Depinde de la persoana la persoana. Sunt unele persoane care se lasa infulentate de spusele familiei(sunt multe, din pacate), iar altele care nu pun asa mult pret pe asta. Eu personal fac parte din categoria a doua, ma intereseaza mai mult cum ma impac eu cu persoana de langa mine, daca ne iubim si daca ne intelegem. Bineinteles, m ar demoraliza putin daca as afla ca familia iubitului meu nu ma place, insa daca e inteligent, stie ca sta cu mine si nu cu mami si tati. Acum depinde cu ce tip de persoana te afli tu intr-o relatie.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Desigur, trebuie sa iti cunosti dusmanii

| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

laughing Prea tare! N-o fi așa pericol mare!

| corbulalbrosu a răspuns:

De cele mai multe ori membrii familiei intervin si din pacate in anumite situatii aceste interventii directe sau indirecte se dovedesc a fi nefaste prin rolul ce poate deveni decisiv in influentarea relatiei. Bineinteles pana la o anumita varsta. big grin

| florinflorescu a răspuns:

Salut, cel mai mult conteaza relatia voastra, e cea mai importanta, apoi restul. daca nu va acordati destula importanta vor aparea certuri, iar relatia se va destrama incet incet. nu lasati pe nimeni sa se bage intre voi, iar familia sa isi vada de viata lor, nu sa va dea lectii si sa va influesnteze. doar tu stii cum e persoana de langa, familia ta nu o cunoaste dar totusi vorbeste.
aveti grija de voi, de iubirea voastra. succes.