| anonim_4396 a întrebat:

Cat de mult conteaza, intr-un cuplu, familia fiecaruia (parinti,frati, surori, rude...)?

10 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Depinde daca ambele persoane sunt înțărcațe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Dimineata.
Familia este suportul, si poate oferi suport unui cuplu.
Suportul poate consta in suport financiar, moral, etc, insa cel mai important este suportul dragostei cu care-i inconjoara.
Fara acest suport, niciun cuplu nu ar putea face fata problemelor cu care sunt confruntati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iar dacă n-am părinți? Adică am, dar n-am. Sunt ca și cum n-ar fi. Presupunem că ea are.

| munteanuionvictor a răspuns:

Conteaza destul de mult.

| Andersen2k18 a răspuns:

Parinti conteaza foarte mult pentru copil pentru ca ei sunt suportul lui, odata ce copilul simte ca nu are parinti aproape de el, mai tarziu poate manifesta niste traume grave.Asa ca, copii fara parinti pot fii niste asa zisi ''monstri'' pentru ca nu au suportul necesar atat psihic cat si fizic.

| anonim_4396 explică (pentru Andersen2k18):

Permite-mi să te întreb cu stimă: Stii a citi?

| Andersen2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ziceam de familie si atat, si da am citit.

| nirocino a răspuns:

Conteaza si nu conteaza, de voi depinde. Bafta!

| Gabi_YT_Here_1994 a răspuns:

Indeajuns de mult incat sa va faceti o familie impreuna voi 2.

| AcTy a răspuns:

Atata timp cat va iubiti, parerea altora nu conteaza!