| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a întrebat:

Cat de mult va iubiti prietenul/a? ati fi in stare sa faceti orice fel de compromis ca sa fiti impreuna PT TOTDEAUNA cu el/ea?

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Totul se face cu cap, compromisurile sunt inevitabile pentru ca suntem diferiti, dar se limiteaza cand cel de langa tine face la randul sau ceva.Relatia merge intotdeauna in doua persoane si o singura directie.

11 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Consider ca fiecare dintre noi face compromisuri, fie ca vrea sau nu.De exemplu, este un compromis sa renunti la o iesire cu cea mai buna prietena pentru a sta cu el.

Insa in ceea ce priveste "a fi pentru totdeauna" cu el, nu stiu ce compromis as putea face. Poate sa ma mut in orasul lui sau sa ramanem in orasul in care suntem studenti acum.

| Malvina24 a răspuns:

Imi iubesc foarte mult prietenul(el e viata mea) m-a ajutat de multe ori ma iubeste neconditionat, nu m-a suparat niciodata! ne mai certam dar din copilarii, apoi ne impacam in maxim 2 ore! Nu stiu ce m-as face daca el nu ar exista! Nu cred ca se putea sa gasesc un baiat mai minunat ca iubitul meu! nu e perfect insa eu il vad ca fiind asa! bafta tuturor sa gasiti iubiti/iubite asa cum va doriti!

| User a răspuns:

Compromisuri fac doar pentru mine, nu pentru altii...

| madutza_ubytzik a răspuns:

Eu una tin foarte mult la iubitul meu! De fapt IL IUBESC! Eu as fi in stare chiar sa ma omor pentru el iar compromisuri...as face orice fel de compromis numai sa fiu impreuna cu el! ByE bYe

| buldog a răspuns:

Nu sunt cuvinte care sa descrie macar pe sfert din ce simt eu pentru prietena mea:X
As face orice sa fiu cu ea pentru totdeauns!

| Deea a răspuns:

Il iubesc enorm dar nu cred ca as fi in stare sa fac compromisuri pentru el...nu se stie niciodata ce se poate intampla

| AdaIoana18 a răspuns:

Il iubesc foarte foarte mult as fi in stare sa fac orice compromis ca sa fiu impreuna cu el pentru totdeauna!

| Rioko a răspuns:

Pai... depinde de situatie.(dar ca sa iti raspund totusi la intrebare, DA!)

| vinty a răspuns:

As face totul pana la moarte, am doar o viata si pe aia trebuie sa o traiesc.

| oxigen_9536 a răspuns:

Da normal atata timp cat si persoana cealalta face compromisuri... daca amandoi isi doresc o relatie de lunga durata, amandoi trebuie sa mai inchida ochii la boacanele celuilalt, dar pana la un punct:d
nu trebuie sa va lasati calcati in picioare de partener doar de dragul relatiei...

| smb a răspuns:

Imi iubesc mult prietenul si as face compromisuri dar nici chiar asa sa ma omor.conteaza si viata mea pana la urma.nu?
Pa