| PiessosTacoss a întrebat:

Cat de sigura este metoda retragerii in concomitenta cu purtarea prezervativului?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sigura decat daca foloseati o singura metoda

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceva mai sigură. Dar reține că nu există metodă contraceptivă 100% sigură. Doar să bei un pahar de apă minerală de Buziaș în loc de.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă porți prezervativ, nu este nevoie sa folosesti metoda retragerii.

| helpforyou a răspuns:

Mai sigur de atat poate fi doar faptul cu nu intretii relatii sexuale.
Deci este super ca folositi prezervativul, "retragerea" este bonusul.

Felicitari si succes.

| Stonehard a răspuns:

Cea mai sigura. Daca se practica metoda retragerii si in plus se foloseste si prezervativul, e cea mai sigura. Mai sigura decat asta, este doar abstinenta. big grin