| Valentina8 a întrebat:

Cat de sigura se fiu de pastilele anticonceptionale? Adica le iau zi de zi la aceeasi ora, insa mereu ma intreb daca functioneaza 100%.
Ca sa fiu sigura ca isi face efectul bine ce ar trebui sa evit? Sau sa fac?

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă le iei la ore fixe este totul ok. Nu ti face griji. Nu trebuie sa faci nimic special, doar atat, să nu uiți să le iei, poti avea o marjă de 3-4 ore fără sa se întâmple nimic. In cazul in care uiti sa iei si trec mai mult de 4 ore, te protejezi 7 zile dupa