| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cat durează pană ajunge o femeie la orgasm?

Răspuns Câştigător
| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Depinde de amandoi.

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Omule, de citit, am citit ca se poate si intr-un minut. eu am reusit in maxim 3, iar specialistii spun cam tot asa, ca minim, iar ca maxim, incepand de la 15-20-25-30 sau mai mult, variabilele de care depinde acest aspect fiind foarte numeroase!
Cel ma important e sa fi beton in teorie, minima anatomie feminina, fiziologie ca sa stii si sa intelegi cum functioneaza femeia, apoi, sa fi curat, manierat, afectuos, rabdator sa stii sa o exciti//preludiezi corespunzator, sa fi capabil de un dialog cat de cat, sa ai simtul umorului, sa nu mirosi nasol - gura, subtiori, picioare, ciorapi, toale, sa scapi parturi - deci nu bei sucuri acidulate inate de sex sau Petting, sa stii sa pui o muzicaye instrumentala lenta, ca sa nu risti sa o pierzi din cauza textelor melodiilor, sa ii faci complimente realiste, altfel risti palme, daca nu e prostuta, nu strica o lumanare parfumata, servetele umede la indemana, apa, cafea, suc natural de calitate sa nu te creada zgarciob, o atmosfera cat de cat - eventual - romantica, sa te dai cu ceva de calitate, parfum sau after shave, mare atentie la manichiura, sa fi impecabil, scurt si ff bine pilit sa nu o zgarii la piersicuta, si sa fi atent la reactiile ei, cum respira, cum te strange, mangaie si sa o intrebi daca si cum ii place, sa vada ca iti pasa de ce si cum simte...
Of, pacat ca nu le-am numerotat.
Mai trebuie sa afli si sa intelegi, ca orgasmul nu "este obligatoriu" dar daca esti capabil sa i-l oferi, nu te va uita!
Orgasmul este deci optional de obtinut, dar, in acelasi timp, o poti face sa se simta minunat, daca te porti corect si stii ce si cum sa faci, iar dupa ceva timp, ai sanse sporite.
Mai trebuie sa stii ca, dincolo de toate acestea, mai exista Mister Hazard, care poate face ca toate zona ei de jos sa fie mai putin sensibila - genetic, pur si simplu - si de aceea trebuie sa acorzi mare atentie sa dezmierdarii sanilor, sa o saruti pe gat, usor, finut.
Mai poti sa ii propui si sa ii faci putin masaj, la umeri, pe spate, pe fundulet, o mai si saruti, ca le place, apoi pe coapse in talpa si finut la degete, o sa ii placa super.
Deci, citetse cu mare atentie, ia notite sau scoate la imprimanta si invata ca pe Tatal Nostru, si daca aplic corect si finut, o sa fi campion!
De masaj te edifici pe Youtube, sunt o gramada de tutoriale, doar sa nu te grabesti, decat incet si finut, cum ti-ar place sa iti fac si ea tie!
Mai depinde si de experientele ei anterioare, daca i-au placut sau nu a reusit, de cat timp nu a mai fost atinsa, dezmierdata si penetrata, gustata, masata, apreciata la nud, etc.
Success si tine-ne la curent!
SEXUL NU E CIOCOLATA, SA PLACA INSTANT, TREBUIE PUTINA MUNCA!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

So sorry, Mamaie Five O, inca nu ai aflat ca nu exista doar orgasmul vaginal?!
Ca clitorisul e rege si var primar cu Punctul Zonal G?!?
Tu crezi inca, virgula, ca sexul e "simplu"?!? no way, missy.

| RAY a răspuns:

In laborator prin masturbare in 10 minute, prin sex oral 10 minute, pozitia misionar 15 minute sau deloc, prin pozitia pe la spate penetrare in vagin 10 minute, desigur ca conteaza multe, grosimea penisului, atractia fizica, orgasmul se produce in creier, cei care fac sex pe imbracate au orgasme multiple

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de barbat, cat este de dotat sau de priceput, sa duca femeia la orgasm.

| Violleta2022 a răspuns:

Cat de ipocriti sunt unii barbati de aici, de parca nu ar stii ca intrebarea se refera la orgasmul vaginal, nu cel clitoridian, pe care si-l poate obtine si fata singura, prin masturbare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de nivelul libidoului si de starea de excitabilitate a fiecarei persoane, indiferent ca este vorba de femei sau barbati. De asemenea de o serie de alti factorii care provoaca starea de excitatie, fizica (tactila), vizuala, auditiva (sonora) sau cea care tine de imaginatie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru @AnaMaria50
Pe bune laughing? Chiar asa sa fie rolling on the floor? Trebuie sa existe un barbat? thinking
acum 10 minute | AnaMaria50 a răspuns:
Depinde doar de barbat, cat este de dotat sau de priceput, sa duca femeia la orgasm?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ana,... Ana! (@AnaMaria50)
Tu NU te-ai masturbat niciodata? happy
N-ai si tu niste jucarii sexuale cu care sa te autosatisfaci? thinking

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai, nu fi rau, de unde sa stie ea ca?!
Ea sare sa raspunda, sa bifeze puncte.
I-am mai spus sa fie mai modesta, dar nu ai cui.
Ea este o privilegiata, care dupa ce nu a mers cu primul barbat, a dezertat si a avut noroc maxim cu al doilea, cu care a ramas toata viata, pana a aterizat aici, de unde ne bombardeaza cu ce mai stie si ea - sau cauta, gen speedy gonzales pe net.
Deci intelege si tu ca nu poate stii ce stim noi, astia normalii care am trecut de 2 parteneri asumati.
conteaza ca ea e happy, bifeaza aici la greu, si ne mai si amuza pe unii mai sprintari si mai cunoscatori.
Sincer mie imi pare rau pentru ea, la cat timp aloca aici, nu poate avea job, sau e bunica si are o situatie speciala si vede de bebe, sau altceva nasol, altfel nu se explica, sau are un milionar care o tine acasa sa ii faca mancare ca la mama acasa, si asa nici nu risca omul sa fie curtata sau alte alea.
Sanatoasa sa fie si puncte sa faca, desi, putina modestie n-ar strica.

| mihai69 a răspuns:

Oricât, între câteva zeci de secunde și niciodată.

| Catrice a răspuns:

1 minut, o ora, o săptămână, un an...

| Andreeush a răspuns:

Depinde de parteneri.
Nu există un timp limită specific.

| dannyel86 a răspuns:

Orgasmul depinde de la o persoana la alta. Poate fi influentat de mai mult factori, care tin fie de partener, fie de ea insasi. Orgasmul nu se poate calcula in cifre si durate exacte.

| Plato a răspuns:

Anamaria50 este, se pare, intr-o stare mai grava chiar si decat corbuleț. laughing

Nu exista un timp exact, tine de foarte multe lucruri. Cu siguranta nu e 100% barbatul, deoarece acesta poate chiar si sa lipseasca.
Tine de timing, tactică, si potrivirea in general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajung repede

| OrdanKarris a răspuns:

Poate sa-si dea drumul in primul minut, poate nici macar sa nu reactioneze la atingerile si penetrarile tale. Depinde de chimie, de femeie, de cat de sensibil e vaginul ei, depinde daca e sau nu frigida, depinde de planete daca sunt aliniate corespunzator. Nimic nu e sigur, nici un caz nu seamana cu celalalt.