| nikoleta93 a întrebat:

Cat mai costa un avort si un tesc de sarcina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina costa intre 8 si 20 de lei. O intrerupere de sarcina, intre 100 si 300 de lei, mai scumpa daca esti la prima sarcina, fiindca e dificila, poti avea nevoie de anestezie generala si probabil de 24 de ore de internare.

| Bacemi a răspuns:

Eu am cumparat un test de sarcina acum cateva luni si era pana in 10 lei. O intrerupere de sarcina, dupa cum spune Legiuitoarea e foarte costisitoare. Dar nu e de blamat, greseala e mai de blamat decat pretul.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Depinde unde doresti sa faci aceasta interventie pentru ca preturile variaza de la un cabinet la altul, daca vrei sa o faci intr-un cabinet privat.

| criss86 a răspuns:

Un avort costa cat o viata!

| buna si nebuna a răspuns:

Depinde... oricum nu as sfatui pe nimeni sa faca asa ceva, daca e si minora slabe sanse sa gasesti pe cineva sa riste.

bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O întrerupere de sarcină poate costa între 70 și 150 ron, iar un test de sarcină de la 15 la 30, 40 ron.
Pa, pa.