| anonim_4396 a întrebat:

Cate sanse sunt sa ramai insarcinata in perioada nefertila?( sex neprotejat )

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista perioada nefertila. In perioada de fertilitate minima, daca este calculata corect, riscul este undeva intre 1 si 5%.

| Papusik a răspuns:

Destul de multe pentru ca spermatozoizii traiesc in corpul tau inca o saptamana, sau asta depinde de la caz la caz, mai mult sau mai putin.
Iar daca tu vei fi in perioada fertila peste o saptamana si in tine vor mai exista spermatozoizii vii si se va produce ovulatia poti ramane insarcinata.

| ralu_1668 a răspuns:

Sanse sunt aproape nule dar te poti baza pe metoda asta numai si numai cand ai un ciclu regulat altfel nu iti recomand si eu am mers pe metoda asta pana sa iau anticonceptionale si nu am patit nimic

| emima a răspuns:

Sa stii ca sunt sanse

| Anesia27 a răspuns:

Destul de multe!