| anca174 a întrebat:

Cati din voi ar ierta persoana iubita daca ar afla ca a avut o aventura? Si cu ce conditii ati ierta? Ati ierta mai usor daca v-ar marturisi el/ea sau ati prefera sa nu aflati niciodata? nu am patit asa ceva (sau cel putin nu momentanlaughing), nu e nevoie de sfaturi doar sa va puneti in sitatia asta si sa-mi dati raspunsuri sincere.

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Chiar daca as iubi acea persoana cu adevarat nu i-as putea ierta asa ceva.Consider ca acest lucru nu este de iertat pentru ca il ierti o data el se va invata pentru ca stie ca il vei ierta mereu si o persoana care a inselat odata sigur o va mai face si in alte imprejurari.Si chiar daca ar veni si el sa imi spuna cea facut tot nu as putea trece peste pentru ca atat timp cat eu l-am respectat si l-am iubit el nu trebuie sa faca asa, indiferent cat de mult l-as iubi as termina totul cu el chiar daca m-ar durea trebuie trec peste chiar daca durerea provocata de el nu va trece prea repede.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Daca l-as iubi cu adevarat doar o singura data l-as ierta. Daca nu l-as iubi cu adevarat i-as da "verde" pe loc, fara discutii si nu m-ar impresiona nicio lacrima, niciun cuvant de parere de rau.
Trebuia sa se gandeasca inainte sau cel putin imi dadea papucii si apoi putea sa fie cu cine vrea.

| georgiana_1403 a răspuns:

Eu nu l-as ierta niciodata daca mi-ar face asa ceva si nici el pe mine pentru ca intre noi e o relatie foarte speciala si char daca isi va cere scuze si nu va mai face rana tot va ramane in suflet. I-am spus ca nu l-as ierta daca mi-ar face asa ceva tocmai pentru ca il iubesc prea mult si este o persoana mult prea speciala in viata mea si nu ma astept la asa ceva tocmai de la el. am discutat si avem ca un fel de regula in relatia noastra: daca unul din noi insala ne despartim si nu mai avem ce discuta unul cu altul niciodata pentru ca nu vom face decat sa rotim cutitul in rana.

| angelina_2665 a răspuns:

Da l-am iertat deoarece mereu el singur totul imi spune.prefer mai bine sa aud de la dinsul decit de la cei din jur. cred ca e mai dureros cind cineva iti spune cevaa de rau de persoana pe care o iubesti...pentru asta si il iubesc ca este sincer cu mine))))))

| LadyBoo_9921 a răspuns:

Eu las ierta! de ce? deoarece il iubesc prea mult si nu pot renunt ala el, da, as prefera sa-mi spuna el.dar e tot aia! eu sincer, las ierta, mi s-a intamplat! si acum nu a mai facut asta big grin il iu8besc~